August 18, 2022, 11:27 pm

руска подморница

Руска подморница лансираше крстосувачка ракета од Јапонското море и погоди цел оддалечена над 1.000 километри

Руска подморница успешно ја лансираше крстосувачка ракета „Калибар“ од Јапонското Море кон цел оддалечена повеќе од 1.000 километри, која се наоѓа на руско полигон на копно. Дизел-електричната подморница на Пацифичката флота Петропавловск-Камчатски погоди крајбрежна цел на дострел од 1.000 километри...

(Видео) Руската нуклeарна подморница за прв пат успешно ја лансираше ракeтата Циркон

Министерството за одбрана, кое во јули тестираше лансирање на проектилот Циркон од воен брод, објави дека проектилот сега е истрелан од подморницата Северодвинск додека била распоредена во Баренцовото Море и дека ја погодил избраната цел. Снимката со низок квалитет објавена...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img