October 1, 2022, 10:05 am

саботажа

Брнабиќ oбвини за caботажа во термоелектраната „Никола Тесла“

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ изјави дека не ја исклучува можноста за саботажа во термоелектраната „Никола Тесла“ во Обреновац, велејќи дека сторителите ќе одговараат. „Нестручноста и неспособноста секако влијаеше, но имаше ли нешто друго... Ми се чини дека е премногу...

(Видео) Американската вojска ги caботираше авионите и хеликоптерите пред да го нaпyшти Авганистан

Американските војници пред да заминат од Авганистан ги саботираа авионите и хеликоптерите кои беа на аеродромот во Кабул, од каде што се вршеше евакуација.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img