October 3, 2023, 7:34 pm

савевски

Макeдонските судови го прогласија Израел за непријателска држава, а МОСАД за служба која е подготвена на нелегални дејствија во Македонија

Кривичниот совет кој вчера по дисциплинирањето од Маричиќ, донесе одлука за ново решение за притвор на екс-директорот на УБК Сашо Мијалков, го прогласи Израел за непријателска држава, а регионалните разузнавачки служби за анти-државни елементи кои се подготвени за извршување...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img