САД

(Видео) Украле мост – Полицијата не знае како

Полицијата во Охајо е збунета бидејќи мост долг 17 метри е украден. Одговорните рекле дека “никогаш не слушнале за вакво нешто големо да е украдено. Лоповите демонтирале 17 метарски мост поставен на реката Акрон во Охајо, а полицијата подоцна рекла дека...

(Видео) Трaгeдиja: Полиција yбилa 14-гoдишнo дeвoјче во пресoблекувaлнa во бутик

Две лица загинале при пукотници што се случиле во продавница за облека во Лос Анџелес, соопштија локалните власти. Полицијата во Лос Анџелес потврди дека пукањето се случило околу 11:45 часот во продавницата Барлингтон, која се наоѓа во северниот дел на...

Вашингтон пpeдупредува: НАТО може да се приближи, а не да се оддалечи од границите на Русија

Потенцијалните дејствија на Русија во однос на Украина нема ги отстрани, туку ќе ги доближи војниците на НАТО до границите на земјата, изјави висок претставник на американската администрација. Ако Русија продолжи напред во она што веќе се случува, ние и...

Бела куќа: САД нема да се согласи со руските предлози за НАТО

САД нема да се согласат со руските предлози за безбедност во однос на НАТО, но би можеле да се согласат со други иницијативи, изјави портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки. „Русија даде предлози - ние би се согласиле со некои,...

(Видео) Срам: Полицајка му играла во скут на шефот поручник – двајцата се под истрага

Младата полицајка и нејзиниот претпоставен во Њујорк веројатно ги чека дисциплинска постапка откако протече видео на кое таа танцува во неговиот скут на забава на полициската празнична, божиќна забава во Бронкс, пренесува американски „New York Post“. Вера Мекали (26), која...

Русија тврди дека американските платеници планираат хемиски напад во Украина

Рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, во вторникот тврдеше дека американски платеници подготвуваат украински специјални сили и радикални вооружени групи за „активни непријателства“ во источна Украина и дека донеле „неидентификувана хемиска компонента“ во регионот „за да извршат провокации“. Шојгу не...

Путин: На Русија и е доста од манипyлација и kpшењето на меѓународно право од страна САД и ЕУ

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека западните земји ги прекршуваат нормите на меѓународното право и Повелбата на ОН кога тие не одговараат на нивните национални интереси и потсети на акциите на САД во поранешна Југославија и Ирак. „Во претходните години,...

Јапонија почна да регрутира нови астронаути – Прв јапонец на месечината пред 2030 година

Јапонија денес започна со кампања на регрутирање астронаути со цел да испрати мисија на Месечината во втората половина на 2020-тите, пренесува Агенција Анадолија (АА). За прв пат по 13 години, Јапонската вселенска агенција (JAXA) објави регрутирање за посакуваното место, кое...

САД бомбардирале погрешни мети на Блискиот Исток и убиле илјадници цивили…

Нападите на армијата на САД со дронови во Ирак, Авганистан и Сирија, биле засновани на „погрешни разузнувачки податоци“ и тоа довело до илјадници цивилни жртви, вклучувајќи жени и деца, вчера објави весникот „Њујорк тајмс“. Нападите на американските беспилотни летала врз...

Убиен познат рапер во САД – бил избоден со нож зад сцената…

Раперот „Drakeo The Ruler“ бил избоден со нож за време на одржувањето на музичкиот фестивал „Once Upon A Time In LA“. Тој беше пренесен во болница, каде подлегна на повредите, а организаторите го откажаа настанот. Дрејкео беше избоден со нож...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img