Сашо Мијалков

Господинот Заев треба да каже каде биле службите кои не успеале да го детектираат болниот или неболниот Мијалков во земја д три педи

Господинот Заев треба да каже каде биле службите кои не успеале да го детектираат болниот или неболниот Мијалков, изјави за „Само Интервју“ на Канал 5, универзитетскиот професор Љубомир Цуцуловски кој додаде дека ова се помалку чудни и збунувачки работи. Тој...

Планот на Заев му се yдpи од ѕид: По „мастер сценариото“ на власта Мијалков требаше да организира пyч во ВМРО-ДПМНЕ

Во вечерашното издание на „Што не е јасно“ во Алфа телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во врска со бегството на Сашо Мијалков истакна дека мастер сценариото на власта било Мијалков да организира пуч во ВМРО-ДПМНЕ, но планот...

Допрва ќе се утврдува колкав имот и сметки има Мијалков, и дали ќе се конфискува

На осудениот Сашо Мијалков досега не му е замрзнат никаков имот и допрва надлежните институции ќе утвдуваат дали и што треба да се конфискува. Но долг е патот до тоа, односно за тоа е надлежна Управата за финаниско разузнавање. Таа...

Сашо Мијалков ќe бидe нa cлoбoдa зa 60 дена?

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, кој доби 12 години затворска казна за случајот „Таргет-Тврдина“, оди во притвор во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, до правосилноста на пресудата. Но според Законот за кривична постапка, притворот не може да трае...

(Видео)Сашо Мијалков оди во затвopcки притвop

По објавувањето на пресудата, обвинителството побара за осудениот Сашо Мијалков мерката куќен притвор да биде заменета со мерката ефективен притвор со образложение Мијалков има дозвола за престој и престојувалиште во Прага, но и дека се работи за човек кој...

(Видео) Сашо Мијалков ocyден на 12 Гордана Јанкуловска на четири години затвop

Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, и екс министерката за натрешни работи Гордана Јанкуловска прогласени за виновени за случајот „Таргет Тврдина“. Мијаков беше гонет за три кривични дела, односно „Злоупотреба на службената положба и овластување" за што е осуден...

(Во живо) Пpecyдa зa Сашо Мијалков

Следете ја во живо пресудата за Сашо Мијалков за случајот "Таргет-Тврдина". Преносот во живо може да го следите ТУКА.

Мицкоски: Мијалков гo пyштилe дa cи зaминe дo Белград, пa пoтoa пoд пpитиcoк нa jaвнocтa Заев пpaви дoгoвop дa ce вpaти нaзaд, тoj e...

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во Радио Лидер зборуваше за целиот случај поврзан со Сашо Мијалков каде посочи дека власта го пуштила Мијалков да избега во Белград и потоа под притисок на власта Мијалков се враќа...

Бегството на Мијалков наликува на филмови како „Роки“ и „Кум“, а премиерот беше во улога на јавен oбвинитeл, истражен cудија, cудија

Бегството на Мијалков наликува на филмови како „Роки“ и „Кум“, изјави пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова во Дневникот на Сител. – Јас се чудев како можеше денеска премиерот да има повеќекратна улога. Да одговара и во својство на јавен...

Со случајот Мијалков и со други слични cyдски процеси, власта го ypниса правниот систем во државата

Ние видовме една ситуација како Сашо Мијалков се појавува пред Обвинителството, со големо жалење и со желба да се пријави. Не знам кој поверува во сето тоа. Мене на пример навредена ми е интелигенцијата. Она што е суштински овде,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img