December 9, 2023, 11:23 pm

свр тетово

СВР Тетово апелира: Домовите мета на крадци во сезоната на свечености која претстои

Во сезоната на свадбени и други семејни свечености, која наскоро претстои во Полог, последниве години честа мета на крадците се куќи и станови на оние кои прославуваат и кои поради тоа, повеќе или помалку, отсуствуваат од домовите. Нивното отсуство, вешто...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img