September 26, 2022, 10:09 am

св петка

ЧУДOTBOPHA MOЌ: Иkoна која лeчи бoлни се наоѓа во цpkвата „Света Петка“ во Црниче

Во црквата “Света Петка” во скопската населба Црниче, се наоѓа една чудотворна икона која се чува во ол­та­рот на храмот. Овој храм е подигнат и осветен во 1923 година, но чинот на осветување и поставување на камен-темелник за изградба на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img