October 6, 2022, 9:07 pm

СДСМ

СЕДУМ ОПШТИНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ НА СДСМ СЕ КРЕВААТ НА НЕПОСЛУШНОСТ И МУ ПОРАЧУВААТ НА ЗАЕВ: Откажи се од платформата или следува колективна непослушност“

7 општински организации на СДСМ од Источна Македонија се креваат на непослушност против раководството на СДСМ и Зоран Заев. Порталот Журнал.нет објави дека до нив пристигнало писмо чија што веродостојност се уште не е поткрепена, но од она што може да...

ЗАЕВ АКО САКА НЕКА СЕ ВИКА И ЗЕКОЛИ: Но кога станува збор за државна политика, таа работа станува сериозна!

Не стивнуваат реакциите во јавноста по изјавите на опозицискиот лидер за двојазичноста, новиот Рамковен договор, федерализацијата и обвинувањата на сметка на Македонија за односите со соседите федерализацијата и обвинувањата на сметка на Македонија за односите со соседите. Последната таква изјава...

ДЕМОЛИРАН ШТАБОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО КАВАДАРЦИ: СДСМ се спремни на секакво наслиство за да избегаат од избори!

Во вечерните часови 18/19.11.2016 на највандалски начин беше демолиран штабот на ВМРО-ДПМНЕ на ОК Кавадарци во месниот комитет Задругар, истакна на денешната прес-конференција портпаролот на ОК ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци Андон Лазаров.   во продолжение интегрален текст од прес-конференцијата на Лазаров На објектот во...

КАВАДАРЧАНИ ГО БРКААТ ЗАЕВ: Горко добредојде за Заев во Кавадарци му порачаа жителите!

Кавадарци кој е дел од изборната единица 4 каде носител на пратеничката листа од СДСМ е Зоран Заев, денес му порача на лидерот на опозицијата дека не е добредојден во градот. Транспарент „Не за двојазичност, Заев оди си“ кој...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img