СДС

РЕФОРМАТОРИТЕ СО ПОДДРШКА ОД СДС: Раководители на владини агенции принудуваат членови на ВМРО-ДПМНЕ да се приклучат на “реформаторите”

Полека но сигурно станува јасно која е причината од која надлежните институции и меѓународни организации одговорни за следење на изборниот процес премолчеа и асистираа во спроведувањето на изборниот фалсификат. Главниот мотив за одобрувањето и премолчувањето на изборниот фалсификат е насилна...

ЗАЕВ ЌЕ ГО ДОБИЕ СУДОТ ОД НАРОДОТ:ВМРО-ДПМНЕ бара со локалните да се одржат и парламентарни избори

Порано или подоцна, според нив, Заев ќе се соочи со судот на народот и предупредува СДС да не помисли да бега од локалните избори како што претходно два пати бегаше од одржувањето на минатогодишните парламентарни избори. ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го претвори СДС во криминално-мафијашка структура

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека „Зоран Заев го претвори СДС во криминално-мафијашка структура“. – Пратеникот на СДС, Мухамед Зекири се фотографираше со дел од членовите на семејството Гаци, познато по брутални криминали на Косово. Мухамед Зекири е човекот кој е директната врска...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img