February 26, 2024, 7:18 pm

Села Зијадин

Села: Од пoнeдeлник нoво и cтaбилнo пapлaмeнтapно мнoзинcтвo

Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 гостува претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села. Тој порача дека ќе има ново стабилно мнозинство. „Коалициските партнери на Заев нема да сакаат да одат со Заев на наредните избори, затоа што гледаат...

(Фото) Ceлa пo cpeдбaтa co Мицкоски: Нa дoбap пaт cмe дa пoбeдиме ceкaдe кaдe нacтaпyвaмe co зaeднички кaндидaти

Лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села денеска истакна дека опозицијата во државата е на добар пат да оствари позитивни резултати насекаде каде настапува со заеднички кандидати. Села од Охрид каде имаше работна средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски,...

Села: Таравари ќe пoбeди yштe вo пpвиoт кpyг

Коалицијата Алијанса за албанците и Алтернатива во рамки на предизборните активности синоќа во Гостивар одржа предизборен собир со жителите на населбите Леска и Дутлок. Пред партиски членови и симпатизери, беа претставени делови од предизборната програма „Трансформиран Гостивар“. На собирот зборуваше...

Ceлa co пoддpшкa зa Данела Арсовска: Cтоиме пoзaди нea co кpajнa цeл дo пoбeдa, ajде cите заeдно дa ja дoнeceмe пpoмeнaта вo Гpaд Скопје

Претседателот на опозициската Алијанса за Албанците, Зијадин Села истакна дека тие како коалиција со Алтернатива стојат позади независната кандидатура за Град Скопје на Данела Арсовска. Во изјавата за новинарите после Централното претседателство на партијата, на кое се одлучуваше за нивните...

Села: ДУИ нема да стане зелена партија, манипулиpaaт со гласачите

Откако ДУИ се ребрендираше во зелена партија, Села обвинува дека тие се најголемите виновници за уништувањето на животната средина. Вели дека иако на некој начин со ребрендирањето признаваат вина, но сепак ветуваат дека ќе ги решат проблемите. – Нема да...

Села: ДУИ ги пpeдаде Албанците

Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, смета дека неприфатливо да се игнорираат законите, а за политиките во земјата тие да слушаат на прес конференции, место да бидат на маса со Мицкоски и Заев -Од она што го слушнавме...

Села до Заев и Ахмети: Ја направивте Македонија нajkoрумпирана земја

Aко требаше да се направи акционен план за борба против корупција, тогаш клучните луѓе во Владата ќе мора прво да одат во затвор, а потоа да се очекува да стапи на сила некој евентуален антикорупциски план, велат од Алијансата...

Села: Некој посилен од Заев му наредил на Мијалков да се врати

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека некој посилен од Заев и Мијалков наредил токму тој сам да се пријави во Обвинителството. За Села ова е скандалозен чин, а...

Тарвари: Села e здpaвcтвeнo вo peд и дeнecкa или yтpe ce вpaќa дoмa

Почитувани новинари и граѓани! Во текот на вчерашниот ден, претседателот на нашата партија, г-дин Зијадин Села, имаше болки во градите што беше причина да биде примен во Универзитетската клиника за кардиологија во Скопје. По прегледите, се востановило дека е во добра...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img