August 19, 2022, 12:18 am

село

Селото Герман отсечено од цивилизација поради натрупан снег

Регионалниот пат од општината Ранковце кон селото Герман, како и патот од село Станча до село Герман се непроодни поради наноси од снег. – Од Одговорното лице за контакт од СВР Куманово со РЦУК-от, сме информирани дека од страна на...

(Видео) Уникатна приказна за селото во Бразил каде што живеат само жени

Ноива до Кордеиро е населено место во кое речиси сите жители се жени. Селото го основала Марија Сенорина де Лима во 1891 г., кога била избркана од своето село поради прељуба. Ова мало бразилско место Марија го создала за...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img