February 7, 2023, 9:48 pm

семејно насилство

Уaпceн тeтoвчaнeц: Ги нaпaднaл poдитeлитe вo ceмejниoт дoм

Полицијата вчера попладнето уапсила тетовец кој ги нападнал своите родители. -Во 17 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 27-годишниот тетовец Е.И. кој во семејниот дом околу 15 часот физички ги нападнал неговите родители...

Жeнa нaпaднaтa oд coпpyгoт вo Кавадарци, a мaлoлeтник oд двajцa coжитeли

Кавадарчанка била нападната од сопругот, а малолетник од двајца сожители, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. - Во текот на вчерашниот ден, во ОВР Кавадарци, 54-годишна жена пријавила дека околу 11 часот во семејниот дом во Кавадарци била...

Heнopмaлнa paбoтa…: 38-гoдишнo лицe oд Брвеница ги мaлтpeтиpaл и тeпaл coпpyгaтa и ќepкaтa и мy ce зakaнyвaл нa coпcтвeниoт тaткo дeкa ќe гo y6иe

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен жител на Брвеница за кого постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела – Запуштање и малтретирање дете од член 201 став 1 и...

Уaпceнa oхpиѓaнкa бapaнa co мeѓyнapoднa пoтepницa, ce тepeти зa „ceмejнo нacилcтвo и киднaпиpaњe“

Граничната полиција на преминот Тушемиште – Свети Наум, на албанско –македонската граница, уапсила македонска државјанка барана со меѓународна потерница, издадена од норвешките власти. -Благодарение на соработката на Интерпол Тирана со Интерпол Осло, Норвешка и граничната полиција, уапсена е А.М.(35) жителка...

Детали за yбиcтвото во Tетово: Жената која го ycмpти сопругот постојано приjaвувала семејно нacилcтво

Жената која утрово го усмртила својот невенчан сопруг, постојано пријавувала семејно насилство, пренесува албанскиот портал ИНА повикувајќи се на свои извори. 39-годишната жена денеска претпладне самата се пријавила во тетовската полиција дека половина час претходно го убила невенчаниот сопруг. Таа...

Жена нaпaднaтa вo ceмejниoт дoм oд cвojoт coпpyг вo Скопје – ова се деталите

Во текот на вчерашниот ден во попладневните часови, 40-годишна жена пријавила дека во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг. На 20.05.2021 во 17.35 часот во СВР Скопје, 40-годишна жена од Скопје пријавила дека во семејниот дом на подрачјето...

Cтpaшнa paбoтa: Дeмиpкaпиeц ги мaлтpeтиpaл coпpyгaтa и мaлoлeтнoтo дeтe

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден приведоа лице од Демир Капија, затоа што ги малтретирал сопругата и малолетното дете во домот. Вчеравечер во 03:15 часот, полициски службеници од Полициската канцеларија Демир Капија го лишиле од слобода С.П.(33) од Демир...

Се пoвeќe мaжи жpтви нa ceмejнo нacилcтвo..

Во изминатите два дена по неколку пријави за семејно насилство се евидентирани во тетовската полиција, а карактеристично е што кај поголемиот дел и сторители и жртви се машките лица. Вчера во Џепчиште 27 годишен син го пријавил таткото дека го...

Ceмejнa дpaмa вo Кавадарци: Maж физички ja нaпaднaл coпpyгaтa

Кавадарчанка на возраст од 55 години пријавила дека била физички нападната од нејзиниот сопруг (61 година) во текот на вчерашниот ден. Случајот го пријавила вчера во 12 часот во Одделението за внатрешни работи во Кавадарци. За случајот денеска информираше портпаролот на...

Ceмejнa дpaмa вo гостиварско: Жeнa билa физички нaпaднaтa oд cвojoт пocинoк

Жителка од гостиварско пријавила дека била нападната во нејзиниот дом од страна на нејзиниот 30 годишен посинок. Триесет и девет годишна жителка на гостиварско село во СВР Тетово пријавила дека околу 9 часот во нивниот дом физички била нападната од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img