August 19, 2022, 12:53 am

Сергеј Шојгу

Украина на рускиот министер Шојгу му даде рок од 2 дена да се јави за истрага

Украинската служба за безбедност (СБУ) му даде рок на рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, до 20 јули да се јави во главната управа на таа служба за регионите Доњецк и Луганск за понатамошно процесуирање. Според украинскиот весник „Главком“, рускиот...

Русија со хиперсонично оружје ќе одвраќа од агресија

Хиперсоничното оружје од разни видови базирање ќе го сочинува рбетот на силите на Русија за ненуклеарно спречување, рече генералот на армијата на руската армија Сергеј Шојгу на годишниот оперативен и мобилизациски собир на команданти во вторникот. „Потенцијалот на ненуклеарните сили...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img