August 18, 2022, 9:30 am

Силбо

КОНЕЧНО: Поставени столпчиња – Нема веќе паркирање пред фурната Силбо

Заради зголемување на безбедноста и регулирање на сообраќајот, Општина Центар денес постави заштитни столпчиња кај фурната „Силбо“ спроти Универзална сала во Скопје. Поставени се 47 столпчиња на средина на улицата Костурски херои, на потегот од раскрсницата со улицата...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img