February 6, 2023, 10:31 am

силување

Ненормална работа…: Ја тепал и силувал малолетната невенчана сопруга на братучед

По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Силување од член 186 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. -Обвинетиот 31-годишен жител на Гостивар,...

Xopop во Кисела Вода: Cилyвaна 21 годишна девојка од пријател на нејзиното поранешно момче

На 03.12.2021 во 18.00 часот К.Н.(21) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Кисела Вода ѝ била извршена обљуба од Д.Ѓ., кој бил пријател на нејзиното поранешно момче. Се работи на целосно расчистување на случајот.

17 годишна девојка cилyвaнa од поранешното момче

На 14.11.2021 околу 22:00 часот во СВР Скопје, 17-годишна малолетничка од Скопје пријавила дека на 21.09.2021 противправно била лишена од слобода од Џ.А., со кого претходно била во љубовна врска. Како што е пријавено, во неговиот дом тој во повеќе...

Дeвojчeтo oд дoм зa дeцa бeз poдитeли ja cмeни изjaвaтa – лaжeлa дeкa ja тeпaлe и cилyвaлe

Петнаесетгодишната девојка, штитеничка на дом за деца без родители, за која полицијата вчера извести дека пријавила оти ја тепале и силувале во Велес, ја променила изјавата во полиција, објави Тв Телма. Веста за пресвртот во случајот, кој предизвика големо внимание...

Анџелина Џоли и злoстaвувaните гимнастичарки – силувaчoт конечно доби 175 години зaтвoр

Во јануари 2018 година, Насар, кој беше поранешен доктор на Женскиот тим за ритмичка гимнастика во Соединетите држави (УСАГ), беше осуден на 175 години затвор, откако повеќе од 150 жени и девојки тврдеа дека сексуално ги злоупотребувал во период...

Heвидeн cлyчaj вo Apгeнтинa: Обвинeти ce двajцa мaжи зa cилyвaње и y6иcтвo нa нoвинapкa – eдинcтвeниот cвeдoк вo oвa злocтopcтвo e пaпaгaл

Аргентинскиот суд започна судски процес против двајца мажи обвинети за силување и убиство, а единствениот сведок на судењето ќе биде папагал. Новинарката на аргентинската новинска агенција Елизабет Алехандра Толедо беше силувана, а потоа убиена на 30 декември 2018 година. Целото злосторство...

Максимална казна од 330 години за филмската ѕвезда: Брутално силувал над 20 девојки, меѓу кои и малолетничка

Филмската ѕвезда Рон Џереми, познат од филмовите за возрасни е обвинет за силување и злоставување по повеќе од 30 точки. Претходно беше објавено дека му се заканува доживотна казна затвор. Има повеќе од 20 жртви, а една од нив била...

Масовно силување и тортура на жени и девојчиња во борбите во Тиграј

Амнести интернешнл во својот последен извештај, објавен денеска, наведува дека за време на конфликтот во етиопската област Тиграј систематското насилство врз жените и децата било екстремно распространето, при што стотици жени и девојки биле изложени на силување и осакатување. Припадниците...

Moнcтpyм: Амepикaнcки диплoмaт 14 гoдини дpoгиpaл и cилyвaл жeни

Поранешен службеник на американската амбасада во Мексико се изјасни за виновен за дрогирање и сексуална злоупотреба  на најмалку 23 жени во текот на изминатата деценија, пишува „Њујорк пост“. Брајан Џефри Рејмонд од Ла Меса се изјасни за виновен по обвиненијата...

Cилyвaнo 15-гoдишнo дeвojчe нa плaжa вo Англиja

Девојче (15) било силувано на плажа во Бурнмаут, Англија. Инцидентот се случил во морето, недалеку од брегот, и никој од стотиците луѓе на плажата не видел ништо. Во моментов полицијата трага по седумнаесетгодишно момче за кое постои сомневање дека...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img