February 26, 2024, 8:00 pm

синдикат на пожарникари

Oвa гo нeмa ни вo „бaнaнa дpжaвa“: Cиндикaтoт нa пoжapникapитe co peaкциja – Гpaдoнaчaлникoт нa Рaнкoвцe нe caкa дa иcплaќa пapи зa тpeтa cмeнa

Независниот синдикат на пожарникарите при ССМ попладнево реагира дека не се исполнуваат трудовите права на нивните членови додека беснеат пожарите низ државата, а го посочуваат градоначалникот на Ранковце, Ивица Тошевски, како еден од примерите. Од таму велат дека општината...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img