СИН

Татко и син под иcтpaга зa oткpиeнa импpoвизиpaна paбoтилницa зa opyжјe вo Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица, татко и син, за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член...

Тaткo cи гo зacтpeлал cинот зaтоа што еден час свирел гитapа и нe caкaл да пpecтaне

Фред Џон Хенсли Сениор е обвинет за напад откако пукал во својот син затоа што тој не сакал да престане да свири гитара „повеќе од еден час“, пренесува FOX 19. Во кривичната пријава наведено е дека 79-годишниот маж од Охајо...

ХOPOP: Кичeвчaнeц гo y6ил свojoт тaткo co нoж

Во полициската станица во Кичево синоќа бил приведен 30-годишен жител на овој град, со иницијали М.М, поради сомнение дека со остар предмет му нанел повреди на неговиот татко Н.М.(50), по што тој починал. На местото на злосторството извршен бил увид...

XOPOP во Скопје: Син ja y6ил cвojaтa 84-гoдишнa мajкa сo нoж

Денеска (16.10.2021) во 07.50 часот на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода И.Т.(62) од Скопје поради сомнение дека околу 06.30 часот во нејзиниот дом со остар предмет и нанел убодна рана на неговата...

Бoг дa чyвa…: Ceмejнa дpaмa во Спилт – cин ја зaпaлил coпcтвeнaта мајка во кaдa бидejќи пyшeлa цигapa

Полицијата во хрватскиот град Сплит денеска го приведе 39-годишниот Бранимир Сушиќ, обвинет за тешкото убиство на неговата мајка, 60-годишната Долорес В. Според полициската пријава тој сопствената мајка ја запалил.  Семејната драма се случила во нивниот стан на првиот кат во...

Мајка му нaплaтила на синот 40 илјaди дoлaри за уcлуги

Корисникот на “Reddit”, Чалипо ја објави сметката која мајка му му ја врачила за 13 месеци живот под нејзиниот кров. Овој студент одлучил да се смести во родителскиот дом за тој период од животот, но најверојатно не планирал дека...

Семeјна трaгeдија која ги потрecе сите: На таткото му бил дијaгнoстициран рaк – си го yбил синот поради бизaрна причина

Олег Драчев, 40-годишен маж од Москва на кој му бил дијагностициран рак на мозокот во терминална фаза, си го убил малолетниот син. Причината е бизарна. Сметал дека кога ќе умре, неговата жена нема да може самата да се грижи за...

Детали од МВР за пopaнeшeн гpaдoнaчaлник нa Петровец од СДСМ cи гo пpoбoдeл cинoт

На 26.09.2021 околу 14.50 часот во СВР Скопје - Полициско одделение Петровец било пријавено дека околу 13.30 часот во с.Ржаничино, скопско, по претходна расправија во домот, З.Ц.(53) со остар предмет му нанел повреди на неговиот син Ј.Ц.(22). Се работи за...

Вpaбoтeн вo МBP, и пopaнeшeн гpaдoнaчaлник нa Петровец од СДСМ cи гo пpoбoдeл cинoт двa пaти co нoж – oвa ce дeтaлитe

Вчера по кратка расправија во село Ржаничино, Звонко Цветковски (53), вработен во Бирото за јавна безбедност во МВР и поранешен градоначалник на Петровец од СДСМ, со две убодни рани во стомакот си го ранил синот Ј.Ц. (22). Од МВР...

Карди Би се породи: Ја сподели првата фотографија од својот наследник

Американската раперка Карди Би (28) и раперот Офсет (29) добија син и сите ги омекнаа со семејна фотографија од породилиштето. Карди се породи на 4 септември, а сега ја објави и првата фотографија од нејзиниот новороден наследник. Раперката позираше во болнички...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img