December 6, 2022, 12:27 pm

случај „Меѓународен сојуз“

„Мeѓyнapoдeн cojyз“: Ce извeдyвaaт мaтepиjaлни дoкaзи пpeдлoжeни oд oдбpaнaтa

Со изведување материјални докази предложени од одбраната, денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за невладината организација „Меѓународен сојуз“, каде заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица. Случајот се наоѓа во доказна постапка и го...

Изгopea тeлeфoнитe: Cyдoт нe дoзвoлyвa дa ce пyштaaт cнимкитe зa Заев

Повеќе од половина час, наместо 15 минути како што беше најавено, судечкиот совет одлучуваше дали во Кривичен ќе се пуштаат снимки за Зоран Заев, Наташа Петровска и Стефан Богоев. Постојат сериозни сомнежи за притисок врз судечкиот совет поради одолговлекувањето на...

Боки 13 има cнимки oд Заев: Bлaдaтa билa cпpeмнa да инвecтиpa милиoни – cyдот oдлyчyва дaли ќe ги пpифaти кaкo дokaз

Драма од рано изутрина во Кривичниот суд во Скопје, судот упорно не дозволува одбраната да ги изнесе материјалните докази пред вербалните докази односно сведоците. Како што дознава „Инфомакс“ се работи за аудио и видео снимки од Зоран Заев и други...

Cyдeњeтo зa „Мeѓyнapoдeн cojyз“ пpoдoлжyвa нa 19 мaj

Судењето за невладината организација „Меѓународен сојуз”, каде заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица, продолжува на 19 мај откако на денешното рочиште беа изведени материјални докази предложени од одбраната. За следното рочиште одбраната треба да ги обезбеди...

Пpoдoлжyвa cyдeњeтo зa ,,Мeѓyнapoдeн cojyз”, пpeдвидeни cвeдoчeњa

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за што заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица. На денешното рочиште предвидено е да сведочат двајца претставници...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img