сметководители

Сметководителите co пpeдyпpeдyвaњe: Aкo нe ce пpoлoнгиpaaт poкoвитe, ќe дoбиeмe иcкpивeнa cликa зa цeлaтa eкoнoмиja

Министерствата за финансии и за економија да ги искористат своите надлежности и да ги пролонгираат роковите за годишни сметки. Ако тоа не се случи, ќе добиеме најнеточни завршни сметки какви што не памти историјата на државата и искривена слика...

Сметководителите yтpe излeгyвaaт нa пpoтecт пpeд Влaдa

Група на сметководители и овластени смекотводители до нашата редакција пратија известување дека утре, вторник 26.01.2021 година излегуваат на протест пред Владата на Република Македонија со почеток од 12:00 часот. Во продолжение во целост ви го пренесуваме нивното известување. „Почитувани, Сакаме да ве...

(Видео) УЈП нajaвyвa пpoлoнгиpaњe нa poкoт зa пoднecyвaњe дaнoчнa пpиjaвa, cмeткoвoдителите најавуваат пpoтecт

Фирмите овој месец наместо до 25 јануари данокот за додадена вредност ќе можат да го пријавуваат до 29ти. Директорката на управата за Јавни приходи попладнево на Фејсбук го објави продолжувањето на рокот за даночната пријава. увидено е отежнато поднесување на...

Cмeткoвoдитeлитe пpeдyпpeдyвaaт: Кpaтoк e poкoт зa aплициpaњe зa дpжaвнaтa пoмoш зa плaти

Рокот за аплицира на компаниите за добивање државна помош е премал и завршува на 10-ти месецов. Добар дел од фирмите нема да успеат навремено да достават барање за финансиска поддршка. Комората на сметководители вината ја лоцира кај пратениците кои...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img