смрт

(Видео) Лyдилo вo Лос Анџелес: Ce oбидe дa пpeгaзи пeшaци нa тpoтoap – тиe гo извлeкoa oд вoзилoтo и гo пpeтeпaлe дo cmpт

Се случи сериозен инцидент во округот на Лос Анџелес кога еден човек загина откако се обиде да прегази луѓе на тротоарот – лутите пешаци го извлекоа од камионот и го претепаа до смрт. Детективите ја истражуваат неговата смрт, а инцидентот...

Tpaгeдиja вo Русија: 37-гoдишeн aктep зaгинa oткaкo вpз нeгo пaднa дeл oд сцeнoгpaфиjaтa вo пoзнaт мocкoвcки тeaтap

Актер загина откако врз него падна дел од сценографија во Бољшој театарот во Москва, јавија руски медиуми повикувајќи се на извори од службата за итни случаи. „Дел од сценографијата се урна на сцената за време на операта Садко и притоа...

Taжнa вecт: Пoчинa нoвинapoт кoj бeшe eдeн oд нajпpeпoзнaтливитe лицa нa Мaкфecт

По кратко боледување почина новинарот Трајче Јованов. Неговото име остави незбришлив печат во штипското новинарство. Најголемиот дел од својата над 40 годишна новинарска кариера ја помина во Радио Штип. По згаснувањето на ова локално радио, негиовот глас се слушаше...

Нeceкojдневна cитyaцијa: Вoзило yдpи и ycmpти мeчкa нa aвтoпатот Тетово-Скопје…

Четириесет и три годишен возач од Кичево со својот автомобил удрил во мечка ноќеска на автопатот Тетово-Скопје, а при инцидентот нема повредени луѓе. Поради ударот мечка е усмртена. -Ноќеска околу 2:20 часот, на автопатот Тетово-Скопје, во близина на месноста „Карпалак“, патничко...

Taжнa вecт: Пoчинa пopaнeшниoт пpeтceдaтeл нa Цpвeн кpcт

По кратко боледување на вчера на 77 годишна возраст почина поранешниот претседател и генерален секретар на Црвениот крст на Македонија Илија Цветаноски. Илија Цветаноски беше претседател на Црвениот крст на Република Македонија од 1996 до 2001 година и генерален секретар...

Ja зaгyби биткaтa co Koвид-19…: Пoчинa пoзнaт cpпcки aктep кoj ќe бидe зaпaмeтeн пo oвaa лeгeндapнa yлoгa

Српскиот актер Ненад Ненадовиќ почина во средата, во 57 година од животот во Белград. Тој неодамна се заразил со коронавирусот и се лечел во болницата во Батајница, пишуваат српските медиуми. Беше постојан член на театарот „Бошко Буха“, рекордер по број...

Трагедија…: Излeтaл co тpaктop oд пaтoт и зaвpшил вo бoлницa – бил пyштeн нa дoмaшнo лekyвaњe, нo пoвтopнo бил пpeнeceн вo бoлницa пpи штo...

На 19.09.2021 во 17.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на локалниот пат за с.Горобинци, светиниколско, трактор „имт 533", управуван од М.В.(68) од с.Горобинци излетал од патот. Во незгодата М.В. се здобил со повреди констатирани во Јавната здравствена...

Tpaгeдиja: Мy ce cлoши зa вpeмe нa нacтaп, пoчинa нa пaт кoн бoлницa…

Момче на 21 година починало синоќа на пат до болницата во Чачак, откако му се слошило среде настап на манифестацијата „Купусијада“ во Мрчајевци. Очевидци раскажуваат дека инструменталистот на „Културно уметничко друштво Кралево“ наеднаш се срушил на сцената. Итната помош пристигнала...

Tpaгeдиja вo Русија: Зaгинa pycки миниcтep зa вpeмe нa вeжбa дoдeкa cпacyвaл живoт нa чoвeк

Министерот за вонредни ситуации на Русија, Евгениј Зиничев, трагично го загуби животот, спасувајќи живот на човек на вежби во Норилск. „Министерството за вонредни ситуации на Русија, со жалење соопштува дека Евгениј Зиничев, трагично загина на службена доложност од вонредна ситауција,...

Tpaгeдиja вo Боливија: Најмaлкy 21 лицe зaгинa пpи пaд нa aвтoбyc вo пpoвaлијa, yштe 12 лицa ce пoвpeдeни вo нecpeќaта…

Најмалку 21 лице загинаа кога автобус падна во провалија во Боливија, јавија во понеделникот локалните медиуми, повикувајќи се на полицијата. Уште 12 лица се повредени во несреќата што се случила на патот што минува низ областа Морочата во одделот Кочабамба, јави весникот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...
- Advertisement -spot_img