смрт

Француски фудбалер пoчинa по 39 години поминaти во кoма – анестезиологот случајно ја згрешил дозата

Поранешниот француски фудбалер Жан-Пјер Адамс почина на 73 години, откако претходно 39 години помина во кома. Адамс имаше 34 години кога во 1982 година падна во длабока кома по грешката на анестезиологот во тек на операцијата на коленото во болница...

Heнaдejнo пoчинa гepмaнcкиoт aмбacaдop вo Кина, пpeд двe нeдeли ja пpeзeдe фyнкциjaтa

Германскиот амбасадор во Кина, Јан Хекер почина на 54-годишна возраст, помалку од две недели откако ја презеде функцијата, соопшти германското Министерство за надворешни работи. Хекер, советник за надворешна политика на канцеларката Ангела Меркел, ја презеде функцијата на 24 август, објави...

Каков е планот по смpтта на кралицата Елизабета?

Планот на Владата на Велика Британија во случај на смрт на кралицата Елизабета Втора предвидува „затемнување“ на социјалните мрежи и забрана за ретвитови. Тајните документи, со кодно име „Операција Лондонски мост“, до кои имаше пристап „Политико“, откриваат планови за погребот...

Србинка зaгинa oд cтpyeн yдap кoпajќи кpиптoвалyти

Со неодамнешниот пораст на цените на пазарот за дигитални производи, криптовалутите се вратија во центарот на вниманието на јавноста во Србија, пренесува Блиц Бизнис. За многумина, кои се скептични и несигурни во врска со инвестициите и тргувањето со акциите преку криптовалути,...

Жaлocнo: 15-гoдишнo дeвojчe oд тeтoвcко ja зaгyби битkaтa co Koвид-19 – co мнoгy тeшкa клиничкa cликa билa дoнeceнa нa Инфeктивнa…

Министерството за здравство со голема жалост информира, дека на Клиниката за инфетктивни болести и фебрилни состојби почина 15 годишна пациентка од село Селце тетовско. Пациентката со многу тешка клиничка слика е донесена на Инфективна клиника, откако 13 дена претходно била...

Tpaгeдиja вo cтpyшкo…: Мoтoциклиcт изгyбил кoнтpoлa и пaднaл нa пaтoт – лицeтo пoчинaлo вo бoлницa

На 31.08.2021 во 01.00 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во с.Делогожда, струшко, Г.С.(61) од с.Делогожда, управувајќи мопед „генерик" со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. По незгодата возачот бил пренесен во Медицинскиот центар...

Tpaгeдиja вo Бугарија: Гpoм ycmpти тpeнep cpeд нaтпpeвap

Во текот на фудбалски натрпевар во селото Лесичово во Бугарија се случи несреќа, кога молња го погоди и го усмрти фудбалскиот тренер Иван Ранчев (41). Тоа се случило во неделата попладне во текот на контролниот меч на тимот од Лесичово...

Пpв cmpтeн cлyчaj пo пpимaњe нa вakцинaтa „Фajзep“ вo Hoв Зeлaнд

Првата смрт, поврзана со примање вакцина против коронавирус од американската компанија „Фајзер“, беше забележана во Нов Зеланд. Министерството за здравство ја објави информацијата по ревизијата на независниот Комитет за безбедност на вакцините против Ковид-19 при смрт на жена по имунизација....

Што точно се случува кога човек умиpa?

Иако не знаеме што се случува по умирањето, знаеме што се случува во последните моменти од животот. Лекарката Кетрин Меникс ве води низ последните чекори од патувањето на човечкото тело. Како и породувањето, и умирањето е телесен процес со фази...

Tpaгeдиja: Млaд фyдбaлep oд Србија зaгинa вo Oхpидcкoтo Eзepo…

Никола Стевановиќ Коле (26), млад фудбалер од селото Доње Краинце кај Лесковац, почина во болница, по 12 дена борба за живот, како последица на страшна несреќа што се случила на Охридското Езеро. Според Југмедија, Никола починал во Скопје, далеку од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...
- Advertisement -spot_img