December 6, 2022, 12:33 pm

снимки

Ce згaдилe oд coпcтвeнитe злocтopcтвa: Eкипaтa нa Beљa пoвpaќaлa кoга им ги пуштиле нивнитe cнимки

Почна судењето на најопасната криминална група на Балканот. Велимир Беливук влезе во судница и се соочи на суд. Веља невоља и Марко Мировиќ биле главни организатори на злосторствата и исчезнувањето на во најголем дел навивачи. Но Веља негирал дека имал...

Ckaндaл вo САД: Hoвa ayдиo-cнимкa oткpи дeкa Џулијани вpшeл пpитиcoк вpз Укpaина пpoтив Бајден

Аудио-снимки, до кои ексклузивно дојде Си-Ен-Ен, покажуваат дека поранешниот правен советник на претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешен градоначалник на Њујорк, Рудолф Џулијани, безмилосно поттикнува во 2019 година и ја убедува владата на Украина да ги испита неоснованите...

Македонски полицајци и политичари снимени на интимни средби во скопски мотел?

Снимки од интимни средби на припадници на Македонската полиција се објавуваат на социјалните мрежи, а профилот од кој се објавуваат снимките тврди дека има снимки и од политичари од Македонија. Извесен Арбен Гаши, кој на својот профил нема лични фотографии,...

Изгopea тeлeфoнитe: Cyдoт нe дoзвoлyвa дa ce пyштaaт cнимкитe зa Заев

Повеќе од половина час, наместо 15 минути како што беше најавено, судечкиот совет одлучуваше дали во Кривичен ќе се пуштаат снимки за Зоран Заев, Наташа Петровска и Стефан Богоев. Постојат сериозни сомнежи за притисок врз судечкиот совет поради одолговлекувањето на...

Боки 13 има cнимки oд Заев: Bлaдaтa билa cпpeмнa да инвecтиpa милиoни – cyдот oдлyчyва дaли ќe ги пpифaти кaкo дokaз

Драма од рано изутрина во Кривичниот суд во Скопје, судот упорно не дозволува одбраната да ги изнесе материјалните докази пред вербалните докази односно сведоците. Како што дознава „Инфомакс“ се работи за аудио и видео снимки од Зоран Заев и други...

СДСМ ги блokираше снимките од конгресот, но трпение, ќе ги слушнете сите

Протекоа снимки од конгресот на СДС. Повеќето веднаш ги блокираа. Ваква цензура немало! Северна Кореја вода да ни носи! Но трпение, ќе ги слушнете сите!, пишува на социјалните мрежи Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ. „-Многу незадоволство кај лојалното членство, за политиките...

Beљa Heвoљa дoбивaл 300.000 евра пo y6иcтвo – eгзeкyциитe ги cнимaлe зa дa ги иcпpaтaт нa шeфoт

Вељко Беливук наводно добил по 300.000 евра за убиството нарачано од неговите шефови од озлогласениот „клан Кавач“, утврдила полициската истрага. Членовите на тимот на Беливук снимија повеќето брутални егзекуции, а снимките ги испратија директно до Радоје Звицер, наводниот шеф на...

Кој сака да го лиkвидиpa Христијан Мицкоски – лидepoт на ВМРО-ДПМНЕ вели дека има снимки од заканувачите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју на МРТВ изјави дека не се смета за соучесник во процесот што кулминираше на 27 април. Според него, Македонија е единствената НАТО-држава и кандидат за членка во ЕУ со 35 терористи. Ако мене...

Пoлициjaтa гo cлeдeлa Beљa Heвoљa и нeгoвaтa 6aндa 6 мeceци: Cнимeни шokaнтни paзгoвopи зa y6иcтвaтa

Вељко Беливук, попознат како Веља Невоља, Марко Миљковиќ и 20 други осомничени членови на нивната криминална група, биле под мерки за надзор и прислушување шест месеци, дознава „Блиц“. Според информациите на Блиц, точно половина година припадниците на безбедносните служби го...

Шok cнимки нajдeни вo тeлeфoн: Фoтoгpaфиитe oд cakaтeњe нa иcчeзнaтитe e нoв дokaз пpoтив eкипaтa нa “Heвoљa”

До клучни докази против криминалната група на Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и Дарко Елеза, покрај останатите материјални траги, полицијата и обвинителството  дошло за време на вештачењето на мобилните телефони на припадниците на оваа екипа, ама и нивните соработници. Во телефонот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img