сообраќајна незгода

(Фото) Автомобил заврши во ископан канал на магистралниот пат на влезот во Кочани – едно лице е повредено

Патничко возило од марката „опел“ со кочански регистерски ознаки, заврши во ископан канал на магистралниот пат на влезот во Кочани кај Подлошка кростосница. Од падот возилото претрпело сериозни оштетувања, а според очевидци едно лице се здобило со повреди на...

Верижен судир во Лисиче – Комбе и неколку коли го блокираа сообраќајот

Тешка сообраќајна незгода се случи попладнево во скопската населба Лисиче, во која учествуваа повеќе возила, од кои едно товарно. Според информациите на Инфомакс, незгодата се случила на улицата Тодор Чангов во општина Аеродром. За сега нема информации за повредени или...

Сообраќајка на патот Кратово-Пробиштип: Тешко повредени малолетничка и 25-годишна девојка

На 14.12.2021 во 19.30 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека на регионалниот пат Кратово-Пробиштип, во атар на с.Кундино, патничко моторно возило „опел астра“ со пробиштипски регистарски ознаки, управувано од Р.П.(30) од Пробиштип, излетало од патот. -Во несреќата со...

Момче и сопатник повредени во сообраќајка – со автомобил излетале од „Првомајска“

На 12.12.2021 во 06.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека крстосницата од бул.„Борис Трајковски“ и ул.„Саса-2“, патничко возило „шевролет спарк“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.А.(19) од Скопје, излетало надвор од коловозот. -Во несреќата со тешки телесни повреди...

Со возило удрил во 33-годишен пешак во Прилеп и избегал…

На 11.12.2021 во времето од 14.30 часот до 17.30 часот во Прилеп на крстосницата од ул.Петар Ацев и ул.Партизанска извршен е увид поради случена сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило „фолксваген голф“, кое по несреќата напуштило лице место,...

Момче тешко повредено во сообраќајка на патот Гевгелија-Богданци

На 09.12.2021 во 14.15 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат Гевгелија – Богданци се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „јамаха“, без регистарски ознаки, управуван од С.Г.(20) од Богданци и патничко возило „фолксваген“, со скопски...

Пешак од Крива Паланка тешко повреден

На 06.12.2021 во 16:00 часот во ОВР Крива Паланка било пријавено дека на ул.„Илинденска“ во Крива Паланка, патничко возило „фолксваген голф“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од С.С.(44)  од Крива Паланка удрило во пешакот С.М.(45) од Крива Паланка. Во несреќата...

Тешко повреден млад скопјанец по удар од „Мерцедес“

На 06.12.2021 во 23.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„12. Македонска бригада“, пред крстосница со ул.„Архитект Сотир Томовски“ во Скопје, патничко  возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Д.(50) од Скопје, удрило во пешакот С.К.(23)...

Предизвикал тешка сообраќајна незгода и не укажал помош – поведена истрага против еден скопјанец

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило – Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот согласно член 300 став 2...

Сообраќајка во Штип: Тешко повреден мотоциклист и неговиот малолетен сопатник

На 04.12.2021 во 11.30 часот било пријавено дека во Штип, на крстосницата од ул.„Борис Крајгер“ и ул.„Џемал Бјејдиќ“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген венто“, управувано од С.М.(71) од Штип и мотоцикл „кавасаки“, без регистарски ознаки, управуван...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img