сообраќајна незгода

Тешко повреден струмичанец, во него удрил автомобил

На 26.11.2021 во 18:45 часот во Струмица на ул.“Ѓорги Упчев“ патничко моторно возило “хјундаи лантра“ со струмички регистарски ознаки управувано од А.Р. (30) од Струмица удрило во Џ.Ѓ. (35) од Струмица. Џ.Ѓ. е пренесен во Медицински центар Струмица каде му...

Пешак тешко повреден на „Првомајска“ во Кисела Вода

На 25.11.2021 во 17.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“, патничко возило „цитроен“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Скопје, удрило во пешакот Ѓ.Ѓ.(68) од Скопје. -Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил...

Ја прегазил и избегал…: 70-годишна жена тешко повредена

Во СВР Скопје вчера во 14.30 часот било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје. При разговор со повредената извршен од полициски службеници од СВР Скопје, таа...

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Ѓорче

На 23.11.2021 во 10.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ѓорче Петров“, на спојување со ул.„Крсто Раковски“, товарно моторно возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Љ.А.(47) од Берово, удрило во велосипед управуван од Г.М.(77) од...

Автомобил излетал од пат – возачот и сопатник се здобиле со повреди

На 22.11.2021 во 07.40 часот во СВР Тетово било пријавено дека на локалниот пат во с.Добарце, тетовско, патничко возило „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Џ.С.(54) од с.Добарце, излетало од патот. -Во несреќата возачот се здобил со тешки...

Мотоциклист излетал од пат – со тешки повреди пренесен во болница

На 21.11.2021 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на патот кон с.Пуста Брезница, скопско, мотоцикл „хонда“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Г.С.(51) од Скопје, излетал надвор од патот. Во несреќата мотоцикистот се здобил со тешки телесени...

Со мотор излетал од патот рано утрово во 5 часот – ова се деталите

На 20.11.2021 во 04.50 часот било пријавено дека на локалниот пат од с.Горни Липовиќ кон с.Долни Липовиќ, мотоцикл „јингијанк 125 цм“, со радовишки регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Б.(57) од с.Горни Липовиќ излетал од патот. Во несреќата мотоциклистот се здобил со...

Пешак тешко повреден во сообраќајна незгода во Прилеп

На 18.11.2021 во 13.00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на 16.11.2021 во 16.45 часот на пешачки премин на бул.„Гоце Делчев" во Прилеп, патничко возило „бмв", со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Ч.(71) од Прилеп, удрило во...

Сообраќајна незгода во Скопје: Возрасна жена прегазена на „Партизанска“

На 18.11.2021 во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански одреди", патничко возило „бмв", со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Н.(56) од Скопје, удрило во пешакот Ј.Д.(64) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се...

Девојка со автомобил удрила во три паркирани возила – итно е пренесена во болница со тешки повреди

На 18.11.2021 во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“, патничко возило „цитроен“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А.(22) с.Сарај, скопско, удрило во три паркирани патнички возила – „пежо“ и „форд фокус“, двете...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img