September 29, 2022, 10:10 pm

сообраќајна незгода

(Boзнeмиpyвaчкo видeo) Ужac: Лaднoкpвнo yдpи бaбичкa нa пeшaчки и пoбeгнa oд лицe мecтo

Преку медиумите и низ социјалните мрежи може да се види видео за несовесност на учесник во сообраќај. На снимката што доаѓа од Унгарија се гледа како автомобил удира бабичка која минува улица на пешачки премин и побегна од лице...

Cooбpaќaјнa нeзгoдa вo Штип: Пeшaк е тeшko пoвpeдeн oткaкo вo нeгo yдpил aвтoмoбил

На 21.10.2020 во 09.50 часот било пријавено дека во Штип, на крстосницата на улиците „Партизанска“ и „Сремски фронт“, патничко возило „цитроен ц3“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Р.С.(38) од Штип, удрило во пешакот Б.Д.(81) од Штип. Во незгодата,...

Boзaч и coпaтник тeшko пoвpeдeни oткaкo излeтaлe co вoзилoтo oд пaтoт

На 21.10.2020 во 08.50 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод, патничко возило „рено клио“, со скопски регистарски ознаки, управувано од П.М.(66) од Скопје, излетало од коловозот. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобиле...

Eднo лицe е тeшкo пoвpeдeнo oткaкo сo aвтoмoбилoт излeтaлo од пaтoт

На 15.09.2020 во 15:00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп–Крушево патничко возило „ауди“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.М.(51) од с.Бучин, крушевско, излетало од коловозот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во...

Пpeгaзeн мaлoлeтeн пeшaк во cooбpaќaјнa нeзгoдa во c. Јурумлери

На 14.09.2020 во 19.10 часот било пријавено дека на ул.„5“ во с.Јурумлери, скопско, патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Е.(38) од с.Долно Количани, скопско, удрило во малолетен пешак од с.Јурумлери. Во незгодата пешакот се здобил со...

Млaдo лицe излeтaлo од пaтoт со aвтoмoбил кај cтрумичко

На 14.09.2020 во 21.20 часот било пријавено дека на регионалниот с.Дабиле - с.Петралинци, струмичко, патничко возило „фолксваген пасат“, со струмички регистарски ознаки, управувано од А.М.(22) од с.Старо Балдовци, струмичко, излетало од патот. Во незгодата возачот се здобил со тешки...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img