August 10, 2022, 8:30 am

сообраќајна незгода

Автомобил излета од пат – едно лице се здоби со тешки повреди

На 15.11.2021 во 16.30 часот во ОВР Свети Николе било пријавено дека на автопатот Миладиновци – Штип, патничко возило „опел“, со кочански регистарски ознаки, управувано од Б.А.Л.(56) од Кочани, изгубило контрола и излетало надвор од патот, информира МВР. Во незгодата...

Сообраќајна незгода во Прилеп: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

На 14.11.2021 во 07:45 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Александар Македонски“ во Прилеп, патничко возило „фолксваген пасат”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.П.(57) удрило во велосипедист П.Т.(65) и двајцата  од Прилеп. Во несреќата, П.Т се здобил...

Тешко повреден пешак во Тетово

На 14.11.2021 во 05:45 часот на крстосница во Горна чаршија во Тетово, патничко  возило „фиат пунто“, со пробиштипски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.И.(25) од Тетово, удрило во пешакот М.И.(79). Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во...

Пeшaк пpeгaзeн во Скопје – итно пpeнeceн вo бoлницa co тeшки пoвpeди

На 01.11.2021 во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Киро Глигоров" во Скопје, пред железничкиот надвозник, товарно возило „мерцедес", со скопски регистарски ознаки, управувано од С.З.(78) од Скопје, удрило во пешакот Ф.Т.(44) од с.Семениште, скопско. Во...

Пeшaк тeшкo пoвpeдeн вo cooбpaќajкa вo cтpyмичкo

На 31.10.021 во 18.10 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во с.Коњарево, струмичко, патничко возило „фолксваген голф“, со швајцарски регистарски ознаки, управувано од А.А.(64) од с.Старо Коњарево, удрило во пешакот Т.С.(68) од с.Ново Коњарево, информира МВР. Во несреќата...

Велocипeдист тeшкo пoвpeден откако бил yдpeн од aвтомобил во скопско

На 29.10.2021 во 19,30 часот било пријавено дека на ул.„6“ во с.Стајковци–скопско, патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управувано од Џ.И.(47) од с.Батинци удрило во велосипед управуван од Д.К.(71) од с.Стајковци. Во несреќата со тешки телесни повреди се...

29 годишен струмичанец со џип пpeгaзи 70 гoдишeн дeдо сpeдe yлицa

На 29.10.2021 во 13,30 часот било пријавено дека во Струмица на ул.“24-ти Октомври“ патничко моторно возило „џип“ со струмички регистарски ознаки, управуванo од Б.М.(29) од Струмица удрило во пешакот Л.М.(70) од Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила...

Едно лицe пoвpeдeнo вo coобpaќajкa вo cкoпcкo

На 27.10.2021 во 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1“ во с.Морани, скопско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(33) и мопед, со скопски регистарски ознаки, управуван од...

Пpeгaзил мaлoлeтничкa co aвтoмoбил и избeгaл… – повpeдeното дeвојче итнo пpeнeceнo вo бoлницa

Вчера (26 октомври) околу 13 часот и 25 минути, на регионалниот пат Тетово-Волковија, патничко моторно возило „мерцедес“ со непознати регистарски ознаки, удрило во малолетен пешак од тетовско Рогле и веднаш го напуштило местото, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан...

Пpeгaзeн пeшaк нa пaтoт Куманово-с.Никуштак – пeшaкoт итнo пpeнeceн вo бoлницa co тeшки пoвpeди

На 24.10.2021 во 22.25 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-с.Никуштак, во с.Отља, општина Липково, патничко моторно возило „фолксваген голф" со кумановски регистарски ознаки, управувано од А.С.(52) од с.Ропаљце, општина Липково, удрило во пешакот Н.С.(63)...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img