September 26, 2022, 7:26 pm

сообраќајна незгода

Cooбpaќajкa вo Битола: Ce cyдpиja aвтoмoбил и мoпeд – двajцa мaлoлeтници зaвpшиja вo бoлницa

На 24.10.2021 во 19.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Широка" и ул.„Смилево" во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген поло" со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Р.(42) од Битола и мопед...

Пeшaк пpeгaзeн вo Тетово – вoзaчoт ce дaл вo бeгcтвo

На 23.10.2021 околу 16.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на бул.„Видое Смилевски Бато" во Тетово, патничко возило „фиат браво", со непознати регистарски ознаки, удрило во пешакот А.А.(57) од с.Мала Речица, тетовско, по што го напуштило местото. Во...

Тинejџep и мaлoлетник ce cyдpиja co автомобили – нeкoлкy лицa зaвpшиja вo бoлницa

На 23.10.2021 во 13.50 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на крстосница од регионалниот пат Гостивар – с.Чегране и локален пат во с.Форино се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од...

Жена пpeгaзeна вo Нeгoтино – итнo пpeнeceнa вo бoлницa co тeшки пoвpeди

На 22.10.2021 во 08.30 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека на ул.„Пешо Самарџиев“ во Неготино, патничко возило „ауди А6“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Н.Н.(44) од Неготино, удрило во пешакот М.Ј.(63) од Неготино, информира МВР. Во несреќата,...

Со кoмбe излeтaл oд пaтoт Штип-Кочани: Boзaчот ce здoбил co тeшки пoвpeди

На 21.10.2021 во 16.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Штип-Кочани, пред влез во с.Чардаклија, товарно возило „цитроен џампер", со струмички регистарски ознаки, сопственост на правно лице од Струмица, а управувано од К.А.(51) од с.Гардошорци, струмичко, излетало надвор...

Cooбpaќајна нeзгoдa вo Валандово: Мoтoциклист тeшкo пoвpeдeн oткaкo ce cyдpил co aвтoмoбил

На 20.10.2021 околу 15.00 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на крстосница од улиците „Првомајска" и „Лазар Колишевски" во Валандово се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди", со велешки регистарски ознаки, управувано од А.А.(20) од Валандово...

Cooбpaќajнa нeзгoдa нa пaтoт Teтово-Волковија: Ce cyдpиja двa aвтoмoбили, нeкoлкy лицa ce пoвpeдeни

На 16.10.2021 во 14.05 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од регионалниот пат Тетово-Волковија со локален пат за с.Челопек се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „сеат леон" со тетовски регистарски ознаки, управувано од Џ.И.(29)...

Пpeгaзeн 87-гoдишник вo Куманово – итнo пpeнeceн вo бoлницa co тeшки пoвpeди

На 14.10.2021 во 18.35 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„11 Ноември" во Куманово, патничко возило „форд фокус", со кумановски регистарски ознаки, управувано од Е.Љ.(32) од Куманово, удрило во пешакот Ф.Љ.(87) од Куманово. Во несреќата со тешки...

Co aвтoмoбил излeтaлe oд пaтoт вo близинa нa клyчкaтa Cмилкoвци – двe лицa зaвpшиja вo бoлницa

На 14.10.2021 во 15.00 часот на автопат „Мајка Тереза" - обиколница на Град Скопје, во близина на клучка Смилковци, З.Д.(38) од с.Мојанци, скопско, управувајќи патничко возило „сеат алтеа", со скопски регистарски ознаки, излетал од коловозот. Во несреќата, сопатникот Н.А.(46)...

(Фото) Aвтoбyc co работници ce пpeвpтe вo Битoлa – пeт лицa зaвpшијa вo бoлницa

Во Индустриската зона Жабени во Битола утрово се преврте автобус полн со работници од фабриката „Кромберг и Шуберт“. Автобусот превезувал патници од третата смена кои требало да бидат пренесени во Битола. Автобусот се превртел на излезот од фабриката, а пет...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img