сообраќајна несреќа

Се преврте автобус со одбојкарки во Србија, четири девојчиња и тренерот префрлени во болница

Автобус со одбојкарки од Пожаревац, Србија, денеска се преврте на патот Пеќинци – Буџановци. Жителите на селото веднаш притрчале во помош и ги извлекле младите девојчиња и ги одвеле во блискиот хотел за да се стабилизираат. Станува збор за...

Сообраќајот во пpeкин: Тешка сообраќајка во Дебар, повpeдeни седум лица, од кои двајца потешко

Попладнево на излезот од Дебар, на патниот правец Дебар – Струга, во близина на објектот на поранешната Електродистрибуција, се случи тешка сообраќајна несреќа, во која се повредени седум лица, од кои две потешко. Во несреќата, учествувале две патнички моторни возила,...

23 годишник прегазил мaлолeтно девојче во Скопје

На 11.12.2021 околу 19,20 часот на бул.„Партизански одреди“ патничко моторно возило „киа сеед“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.К.(23) од Скопје, удрило во малолетничка од Скопје. Со повреди се здобила малолетничката на која и е укажана помош во комплекс...

Трагедија…: Почина прегазената жена од Скопје

На 11.12.2021 околу 19,45 часот во Скопје на крстосница од ул.Јустинијан Први со ул.Корџевска патничко моторно возило „форд транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(42) од Скопје, удрило во пешак С.Б.(81) од Скопје. С.Б. е пренесена во комплекс клиники...

Тешка сообраќајка пред малку во Црниче, автомобил yдpи велосипедист

Сообраќајна несреќа вечерва околу 18:40 часот се случила на улица Востаничка во скопско Црниче, објави Телма телевизија. Според информации на телевизијата, во несреќата повреден е велосипедист откако во него удрило возило. По падот, повредениот останал да лежи на влажниот коловоз...

Тешко повредена малолетничка откако била удрена со возило во Арачиново

На 10.12.2021 во 12,45 часот на ул.„1“ во с.Арачиново, скопско, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.Х.(63) од с.Арачиново, удрило во малолетничка од с.Арачиново. По незгодата малолетничката е пренесена во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“...

Товарно возило удри пешак во Битола

Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се слулила вчера напладне на крстосница од ул.„Арон Ароести“ и ул.„8 Септември“ во Битола. ОД МВР информираат дека товарно возило „пежо експерт“, со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Т.(35) од Битола удрило...

(Фото+Видео) Трагична сообраќајна несреќа во Мексико – животот го загубија 53 мигранти

Најмалку 53 мигранти загинаа од повеќе се повредени во сообраќајна несреќа со два камиони во државата Чајапас во јужниот дел на Мексико. Несреќата се случила кога приколката од едниот од двата камиони кои учествуваа во несреќата се извртела на опасна...

Младо момче тешко повредено – излетал од автопатот Гостивар-Тетово

На 08.12.2021 во 12.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на автопатот Гостивар-Тетово, кај клучка „Жеровјане“, патничко возило „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ш.Р.(22) од с.Доброште, излетало надвор од коловозот. Во несреќата возачот се здобил со...

Министер си поднесе оставка поради сообраќајна несреќа со една жртвa

Португалскиот Министер за внатрешни работи, Едуардо Кабрита, поднесе оставка во петокот, откако неговиот возач беше обвинет за „убиство од небрежност“ поради смртта на работник на автопат, кој го удри неговата влада БМВ во јуни, додека министерот се враќаше од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...
- Advertisement -spot_img