сообраќајна несреќа

Верижен судир на раскрсницата кај Мавровка – се судрија четири автомобили, во едниот имало и бебиња…

Предмалку на раскрсницата кај ТЦ Мавровка се случи сообраќајна несреќа. Во судирот учествувале четири автомобили, а во едниот од нив биле забележани бебиња, пишува „Алсат“. Полицијата е веќе на местото на настанот. Првичниот впечаток е дека еден од автомобилите веројатно поминал на...

Тешка сообраќајка на патот Битола-Ресен: Повреден малолетник и уште 4 лица…

Вчера во 13.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Ресен, кај „Сопотски ливади“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „цитроен“, со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Ј.(57) од Битола и трактор „ИМТ 539“, без регистарски ознаки, со...

(Фото) Уште една тешка сообраќајка, тинејџер заврши во шоk соба

Деветнаесет годишно момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа, што се случи попладнето во штипската населба Сењак, во близина на трговскиот центар „Елкос”. Несреќата се случила меѓу патничко возило „венто” управувано од 71-годишен возач и мотор управуван од 19- годишното...

Трагедија на патот Охрид-Ресен: Младо момче со автомобил удри во пешак, мажот починал на лице место

На 03.12.2021 во 16.30 часот, на мaгистралниот пат Охрид-Ресен, во близина на охридското село Лескоец, патничко возило „ауди А4“, со охридски регистарски ознаки, управувано од М.П.(23), удрило во пешакот Д.Т.(68), двајцата од село Лескоец, информира МВР. На местото на несреќата...

Трагична сообраќајка во Маџари – велосипедист го загуби животот откако бил удрен од автомобил…

Велосипедист го загуби животот во сообраќајна несреќа која синоќа во 01.30 часот се случила на ул.„Маџари“. Патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.К.(25) од Скопје удрило во велосипед управуван од А.А.(58) од Скопје, информира МВР. Велосипедистот починал...

(Фото) Хаос во Велес: Автомобил влета во полн паб со гости – една жена е повредена

Синоќа после полноќ автомобил влетал во градската пивница „Паб“ во центарот на Велес, а една жена е полесно повредена. – Вакво нешто немам видено досега. Седевме во пабот, се беше мирно и одеднаш залетан автомобил влезе во кафулето. Го искрши...

Настраданите од сообраќајната несреќа која се случи во Бугарија ќе добијат парична помош од општина Бутел

Општина Бутел ќе додели парична помош со вредност од 250.000 евра за настраданите во сообраќајната несреќа во Бугарија. „ Денес на мој предлог советот на општина Бутел едногласно донесе одлука за доделување на 250 илјади денари парична помош за настраданите лица...

Две лица повредени во тешка сообраќајка кај автокампот „Андон Дуков“

На 28.11.2021 во 14.50 часот на регионалниот пат помеѓу с.Подмолје и влез за автокампот „Андон Дуков“, патничко возило „ландровер“, со охридски регистарски ознаки, управувано од К.Т.(76) од Струга излетало надвор од коловозот. -Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле...

Кумановец со автомобил излетал од патот – итно пренесен во болница со тешки повреди

На 27.11.2021 околу 00:10 часот во Куманово на локален пат Куманово- с.Пчиња патничко моторно возило „сеат леон“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.И. (27) од с.Пчиња, кумановско излетало од коловозот. Возачот Н.И. се здобил со тешки телесни повреди и...

Три лица повредени во сообраќајка кај село Лешок – ова се деталите

На 26.11.2021 во 17:20 часот на крстосница од регионален пат Тетово- с.Јажинце со регионален пат с.Лешок Шемшово, во с.Лешок се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно моторно возило „фолксваген“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.(34) од с.Желино, и патничко...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...
- Advertisement -spot_img