December 8, 2022, 6:40 am

Соопштение до граѓаните

Британската влада – Независноста и суверенитетот се вратени!

Британската влада денес објави дека со постигнатиот трговски договор со ЕУ, Велика Британија презеде контрола над своите пари, граници, закони, трговија и риболов. Од Даунинг стрит им беше кажано на граѓаните дека имаат договор. "Договорот е фантастична вест за семејствата и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img