сопруга

(Видео) Сопруг на годината: Босанец и изградил ротирачка куќа на сопругата за да може го гледа изгрејсонцето

За да ги задоволи секојдневните хирови на својата сопруга, која сакала да има поразновиден поглед од семејниот дом, босански самоук иноватор изградил ротирачка куќа, за сопругата во еден момент да гледа како сонцето изгрева, а минувачи во следниот момент. „Се...

(Видео) Еве како изгледа сопругата на Драган Стојковиќ Босанец

Имено, Босанецот на 44 -годишна возраст е оженет со сопругата Дуња, со која ги има синот Александар и ќерката Александра Стојковиќ. Еднаш зборуваше за нивната љубов, и во таа прилика истакна дека секогаш знаел дека таа е вистинска. „Мило ми е...

Дрaма во Охрид: Турcки држaвјaнин ја нaпaднaл сoпругaта со нoж

Вчера во 20.30 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода М.Т.(40) од Р.Турција, со живеалиште во САД, затоа што во 19.00 часот во куќата на родителите на неговата сопруга С.А.(39) од САД, по претходна...

Случајот на Беливук продолжува: Бремената сопруга избегала заедно со децата

Сопругата на Вељко Беливук, познат како Веља Невоља пред извесно време била испрашувана од судските органи во својство на граѓанин, јавуваат српските медиуми. Бојана Беливук заминала во Грција со двете мали деца во седмиот месец од бременоста, каде изнајмила куќа....

Вие жените сами сте виновни што сопругот ви е разгален. Никогаш не смеете да го правите ова – Познат псиxoлог советува

Психологот Михаил Лабковски во едно интервју изјави дека жените се виновни за разгалувањето на нивниот сопруг, бидејќи нивните постапки негативно влијаат на карактерот и однесувањето на мажот. Михаил Лабковски даде примери на типично женско однесување што разгалува маж и дава...

Вистинска убавица: Министерот Османи ја има една од најубавите жени меѓу политичарите

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи поради својата функција е постојано во центарот на вниманието на јавноста, но ретко открива нешто за својот приватен живот. На 30 август 2020 година, Бујар Османи е избран за Министер за надворешни работи на...

Даниел Кајмakockи пријавил дека поранешната сопруга во кафе му ставила дpoга

Во скопскиот Клинички центар завчера завршил пејачот Даниел Кајмакоски откако му се слошило по средба со поранешната сопруга. Тој случајот го пријавил на полицијата бидејќи се сомнева дека таа му дала кафе во кое имало дрога. Полицијата го потврди случајот...

Пpивeдeн житeл oд Тетово: Физички ja maлтpeтиpaл нeвeнчaнaтa coпpyгa

Приведен жител од Тетово од страна на полициски службеници заради физичко малтретирање врз својата невенчана сопруга. Вчеравечер (11 март) околу 21 часот и 50 минути, на улица „Благоја Тоска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода...

Физички ja нaпaднaл coпpyгaтa: Уaпceн 35-гoдишeн тетовчанец

35-годишен тетовец е приведен откако физички ја нападнал неговата сопруга. -Триесет и четиригодишна жителка на тетовско село вчера во СВР Тетово пријавила дека дваесетина минути пред тоа во нивниот семеен дом физички ја нападнал нејзиниот 35-годишен сопруг. Пријавениот набргу бил...

ОВА Е НОВАТА ПРВА ДАМА НА САД, Џил Бајден има кариера надвор од Белата куќа

Џил претходно рече дека, ако стане прва дама, ќе се фокусира на образованието и семејствата на војниците. 69-годишната Џил Бајден стана прва дама на САД откако нејзиниот сопруг Џо Бајден го победи Доналд Трамп на претседателските избори. Претходно, таа рече...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img