December 8, 2022, 6:59 am

сопурачки

Автобуси возеле со нeиcправни coпиpaчки: Во koнтрола на јавен превоз на патници откриени возила со неиспрaвни сопирaчки

Во текот на денешната претпладневна акциска контрола тетовската полиција проверувала техничка исправност кај возила кои вршат јавен превоз на патници. Казни има за возила кај кои било утврдено дека биле неисправни како и за друг вид прекршоци. -Денеска од 8...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img