October 6, 2022, 10:21 pm

сорос

Сoрoс кaжa штo миcли зa Мaкeдoнијa: Еврoпa трeбaлa дa учи oд нaшaта мултиeтничka дeмokpaтијa

Ромите претставуваат потенцијална надеж за Македонија и целиот регион. Тие се дел од социјалното ткиво на оваа средина, која создава мултиетничка демократија, која што е уникатна во многу аспекти за Европа и од која што треба да учи и...

(Видео)ПОТВРДЕНО ОД АЛБАНИЈА: Тиранската платформа е масло на Еди Рама, нарачана од Сорос

Претседателот на партијата Црвено-црна Алијанса од Албанија,  Крешник Спахиу  потврди дека Тиранската платформа е масло на албанскиот премиер Еди Рама и како што вели, тој станува дел за начинот на кој треба да се формира македонската Влада, држејќи тотално...

СОРОС ОБЈАВИ КОЛУМНА ПРОТИВ ТРАМП СО ОБВИНУВАЊА И НАВРЕДИ: Каков ќе биде одговорот на Трамп?

 Џорџ Сорос објави колумна полна со обвинувања и навреди кон политиките на новиот американски претседател Доналд Трамп. Колумната е објавена во весникот New Yourk Times, кој е близок до Џорџ Сорос и неговите структури. Во колумната тој вели дека претседателот...

,,СТОП ОПЕРАЦИЈА СОРОС“: Институциите да испитаат дали граѓанските организации и фондации работеле согласно законот

Според „Стоп Операција Сорос“ постојат индиции дека еден дел од граѓанскиот сектор директно учествува во поделбата на општеството. Сериозни судири во општеството доведе неколку годишниот напад од дел на невладиниот сектор на институциите на државата. -Последните години македонското општество  е...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img