December 6, 2022, 11:23 am

сотровимаб

ЕМА го paзглeдyвa лekoт coтpoвимaб кaкo тepaпиja пpoтив Koвид-19

Европската агенција за лекови, ЕМА, ја започна својата ревизија на лекот сотровимаб како можна терапија против Ковид-19, јави дописничката на МИА од Брисел. Станува збор за моноклонално антитело развиено како терапија против Ковид-19. ЕМА денеска започна за разгледување на овој лек,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img