October 2, 2023, 7:11 pm

сочувство

Сочувство од Руската амбасада за загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Руската амбасада во Скопје изрази сочувство по повод жртвите во автобуската сообраќајна несреќа во Бугарија. – Изразуваме најискрено сочувство до семејствата и пријателите на загинатите во сообраќајната несреќа во Бугарија. На повредените им посакуваме брзо закрепнување, стои во соопштението од...

Бугарскиот патријарх Неофит изрази сочувство за настраданите во автобуската несреќа: Загинаа наши браќа и сестри

Бугарскиот патријарх Неофит изрази сочувство за настраданите во несреќата на македонскиот автобус на автопатот „Струма“ во Бугарија. -Загинаа наши браќа и сестри, меѓу кои и деца, а седум лица се повредени. Инцидентот однесе многу животи, а на семејствата им донесе...

Мисајловски: Голема трагедија, Македонија е завиена од тага и жалост- сочувство до семејствата на загинатите и брзо закрепнување на сите преживеани

Голема трагедија, Македонија е завиена од тага и жалост. Сочувство до семејствата на загинатите и брзо закрепнување на сите преживеани, пишува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на Фејсбук. Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Дејвид Гир: „Нашите мисли се со семејствата и пријателите на загинатите во трагичната несреќа“

Евроамбасадорот во земјава Дејвид Гир изрази сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа што рано изутринава се случи во Бугарија и во која загинаа најмалку 45 лица. – Нашите мисли во ова време, се со семејствата и пријателите на оние кои...

Сочувство од министрите Бочварски и Бектеши за семејствата на настраданите во несреќата во Бугарија

Министрите за транспорт и врски и за економија, Благој Бочварски и Крешник Бектеши, изразија длабоко сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија. -Нема зборови кои можат да не утешат после оваа трагедија. Во овие моменти на колективна...

Каракачанов изрази сочувство за жртвите од несреќата: Ние сме браќа и болката е заедничка

Лидерот на ВМРО, Красимир Каракачанов, ја изрази својата тага за трагичниот инцидент на македонскиот автобус на автопатот „Струма“. „Застрашувачки, тешко и неразбирливо. Не можам да најдам зборови да ги искажам тагата и болката од страшната сообраќајна несреќа на автопатот 'Струма'...

Брнз: Најдлабоко сочувство за семејствата кои ги загубија своите најмили, и поддршка за повредените

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија. – Од име на Американската амбасада, сакам да изразам најдлабоко сочувство на семејствата кои ги загубија своите најмили, и...

Сочувство од Германската амбасада за трагичната несреќа во Бугарија

Германската амбасада во Скопје изрази сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа на автобусот на „Беса Транс“ што се случи ноќеска во Бугарија, во која загинаа најмалку 45 лица. – Амбасадата им изразува најдлабоко сочувство на семејствата и пријателите на жртвите...

Сочувство од Џафери за изгубените животи во автобуската несреќа во Бугарија

– Претседателот на Собранието Талат Џафери изрази сочувство лично и од име на пратениците во Собранието на Република Македонија за трагично загинатите лица во автобуската несреќа што се случи во Бугарија, со надеж и верба, како што стои во...

Мицотакис и грчкото МНР со сочувство за автобуската несреќа

Апсолутно сум шокиран од страшната несреќа и загубата на животи во Бугарија рано утринава, особено на мали деца. Преку официјалните „Твитер" профили грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и Министерството за надворешни работи на Грција изразија сочувство до семејствата на загинатите во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img