„СпејсИкс“

Илон Маск размислува да се повлече од своите позиции

Најбогатиот човек на светот - Илон Маск кажа дека размислувал да ги напушти сите свои работни позиции и да стане инфлуенсер. – Размислувам да се повлечам од мојата работа и да станам инфлуенсер со полно работно време – напиша Маск...

(Видео) Heвepojaтнo: „SpaceX“ ja cocтaви дoceгa нajгoлeмaтa paкeтa

Американската компанија „SpaceX“ ја состави досега најголемата ракета, пренесува Би-Би-Си. Двата ракетни сегменти – горниот sвезден брод и долниот погон „Super Heavy“ се поврзани во фабриката на „SpaceX“ во Бока Чика, Тексас. Поради висината од околу 120 метри, сите претходни ракетни...

Пpвa вceлeнcкa миcиja нa „СпејсИкс“

Компанијата „СпејсИкс“ на милијардерот Илон Маск ќе се обиде утре да испрати четворица астронаути на Меѓународната вселенска станица (МВС), во рамки на првата мисија на НАСА во која ќе се користи приватно произведено летало за превоз на луѓе. Лансирањето на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...
- Advertisement -spot_img