спорт

Горан Пандев ќе ја предводи Џенова против Лацио

Според најавата на Андриј Шевченко, но и според медиумите во Италија, Горан Пандев денеска ќе биде во почетниот тим на Џенова на гостувањето кај Лацио. Натпреварот е од 18 коло во Серија А. Џенова посакува прекин на низата порази и само...

(Фото) Елмас на насловните страници во Италија

Елиф Елмас е херојот на Наполи, македонскиот фудбалер блесна во клучниот натпревар за неговиот тим, постигна два гола и го однесе во нокаут фазата од Лига Европа. Во Италија се зборува за Елиф Елмас. Нашиот фудбалер се најде во центарот...

НОВИ ВРЕДНИ АКЦИИ НА СПОРТ ЛАЈФ

Од 30 ноември до 30 декември, играчите на Sport Life ќе имаат Втора шанса за подарок. Играчите со најмногу тикети со еден промашен натпревар според правилата на „Втора кеш шанса“ ги очекуваат вредни подароци. Најдобриот ќе добие „Iphone 13“,  второпласираниот...

Секоја чест: Кривопаланчанката Ана Стојановска државен средношколски пинг-понг првак

Успешната и докажана пингпонгарска репрезентативка од Крива Паланка, Ана Стојановска, ја потврди својата доминација во овој спорт и на училишниот државен натпревар за средни училишта, каде се закити со шампионската титула во поединечна конкуренција. Учениците од средното општинско училиште „Ѓорче...

Трагедија…: Tренер почина откако неговата екипа постигна гол

Смртните случаи на фудбалските терени се ретки, но сепак се случуваат одвреме-навреме. За жал, нов случај доаѓа од Египет, со второлигашкиот натпревар меѓу Ал Магда и Ал Зарка одигран овој четврток. Домаќинот Ал Магд го постигна победничкиот гол за 2-1...

Јувентус под истрага за проневера од 50 милиони евра?

Федералното обвинителство на Италија започна истрага против Јувентус, а првоосомничени се претседателот Андреа Ањели, неговиот заменик Павел Недвед и поранешниот спортски директор Фабио Паратичи, кој сега работи во тимот на Тотнем. Тие се обвинети за лажно сметководство и проневера на...

(Видео) Драма во НБА: Леброн исклучен поради удирање со лакт на Стјуарт

Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс беше исклучен ноќеска на натпреварот со Детроит. Џејмс на девет минути до крајот на третата четвртина намерно со лактот го удри во лице центарот на Детроит пистонс, Исаја Стјуарт по борба...

Пандев: Ова ми е последна сезона, во јуни одам во пензија

Горан Пандев во интервју со Кориере дело Спорт откри дека ја игра последната сезона и во јуни ќе стави крај на кариерата, Македонецот додава дека нема амбиции да стане тренер. Горан Пандев вели дека ова дефинитивно е неговата последна сезона....

Ангеловски го поздрави нoвиoт ycпeх на peпpeзентацијaта: Ceкојa чecт, пoвтopно ја нaпpaвивтe Македонија гopдa

Македонија не згреши и оствари победа над Исланд со 3-1 во последниот меч од групната фаза од квалификациите за Светското првенство, резултат со кој го потврдивме второто место во групата и со тоа останавме во игра за пласман на...

Македонските кapaтe нaдeжи ocвoиja вкyпнo 3 сpeбpeни и 2 бpoнзeни мeдaли нa ЕШ за дeцa во Белград

Македонските карате надежи освоија 3 сребрени и 2 бронзени медали на ЕШ за деца. Камелија Недев освои 2 место во кихон ипон кумите каде во финалето беше грубо оштетена од страна на Романски судија и со тоа и беше...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img