спорт

Трибините остануваат прaзни: Спортот во Македонија и понатаму ќе се игра бeз публика

Спортските натпревари сѐ уште ќе се одвиваат без присуство на публика и на отворено и на затворено. Протоколот за јавни настани не ги опфаќа спортските настани, се вели во соопштението од Владата. Според новите препораки, настаните на отворено треба да...

Видео обраќање на Борко Ристовски: Купувајте македонски производи, затоа што ја сакаме Македонија

Епидемијата од коронавирусот што го зафати светот не погоди сите во Македонија, работници, наставници, лекари, спортисти. Вирусот не избира. Секојдневно сме обземени со информациите за бројот на нови заразени, за брзината на ширењето на заразата, како и со мерките...

ХАОС ВО БРАЗИЛ: Нејмар и соиграчите каменувани поради дебаклот на Мундијалот во Русија (ВИДЕО)

Фудбалерите на Бразил по доаѓањето во татковината после дебаклот на Мундијалот во Русија беа дочекани бурно. Нема сомнение дека големите фаворити за освојување на трофејот, ја растажија нацијата со испаѓањето во четвртфиналето од Белгија, но вака бурен “дочек“ малку кој...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img