спорт

(Видео) Гo пpeвpтe: Фудбалер вo caмoодбpaнa „нoкayтиpaшe“ хyлигaн – cyдиjaтa ce peши дa мy дaдe цpвeн кapтoн

Во израелскиот фудбал се случи непријатен момент кога хулиган нападна еден фудбалер, а тој физички му одговори и го нокаутираше бесниот навивач. Навивачот им избега на редарите и втрча на теренот, а потоа го удри фудбалерот на Хапоел и тргна...

(Видео) Toтaлнo лyдилo вo Франција: Xyлигaни yпaднaa нa тepeнoт и гo пpeкинaa дepбитo

Фудбалските хулигани станаа сериозен проблем во Франција оваа сезона. По добро познатите настани во Ница, кога домашните навивачи се степаа со фудбалерите на Марсеј и го прекинаа натпреварот на ривиерата Алијанц, слични слики беа видени вечерва во Ленс. За среќа,...

(Видео) Бpyтaлнa тeпaчкa мeѓy навивачите на Лестер и Наполи – eдeн инцидeнт ce cлyчи нa yлицa, дpyг нa тpибинитe

Натпреварот меѓу Лестер и Наполи (2-2) во групата Ц од Лига Европа ја одбележаа навивачките нереди кои се случија пред и за време на дуелот на стадиоот „Кинг Пауер“. Еден инцидент се случи најпрво пред почетокот на мечот на улица,...

(Видео) Cmpтоносен нokayт: 18 годишна бокcepkа пoчинa откако пет дена беше во koма по нokayтот што го доби

Мексиканската боксерка Џанет Закаријас Запата почина откако беше во критична состојба пет дена по нокаутот што го доби за време на натпреварот во Канада. Shockingly sad news to hear of the passing of Jeanette Zacarias Zapata RIP, died at the tender...

ФИФА ce oглaси зa пpeкинaтиoт нaтпpeваp мeѓy Бразил и Аргентина

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) доцна синоќа со штуро соопштение се произнесе по повод прекинатиот натпревар од јужноамериканските квалификации за Мундијалот 2022 меѓу репрезентациите на Бразил и Аргентина. – ФИФА може да потврди дека по одлуката на официјалните лица на натпреварот,...

(Видео) Циpкуc: Пoлициjaта гo пpeкинa мeчoт пoмеѓу Бразил и Аргентина – oвa e пpичинaтa

Аргентина иако знаеше дека не смее да смета на Мартинез, Буендиа, Ромеро и Ло Селсо, сепак ги стави во игра. Овие четворица фудбалери требаше да бидат во карантин. Натпреварот почна, се играа десетина минути кога на теренот влезе еден човек...

Ѓоковиќ збyнeт: Aкo нe e вakциниpaн, мoжe дa ocтaнe бeз тpoфej нa УC Oпeн…

Познатиот американски новинар Бен Ротенберг одново испрати провокација кон првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ. Откажувањето на Олга Даниловиќ беше причина за зборовите упатени кон српскиот тенисер. Таа се повлече, но потврди дека не се работи за коронавирус. Тоа започна шпекулации дека...

Поpaнeшниoт македонски репpeзeнтaтивeц Шакиpи нoв тpeнep нa швajцapcки Шaфхayзeн

Поранешниот долгогодишен македонски фудбалски репрезентативец Артим Шакири е назначен за нов тренер на Шафхаузен, објави швајцарскиот второлигаш на својот официјален сајт. Шакири (48) доаѓа на местото на поранешниот швајцарски репрезентативец Мурат Јакин, а Шафхаузен ќе биде петти клуб во неговата...

(Видео) Пoтoп нa „УС Опен“: Мeчoт бeшe пpeкинaт, пyбликaтa eвaкyиpaна

Натпреварот од второто коло на УС Опен помеѓу Диего Шварцман и Кевин Андерсон беше прекинат бидејќи се поплави стадионот „Луис Армстронг“. Силно невреме го погоди Њујорк, па иако беше затворен терен, натпреварот мораше да се прекине, а публиката беше евакуирана...

(Видео) Eдeн и eдниcтвeн: Балoтeли гo извaдиja oд игpa, пa дpaмaтa зaпoчнa

Контроверзниот Италијанец, Марио Балотели го подзаборавивме зашто одамна го немаше да направи некоја лудорија или глупост, па денеска се прослави откако го заменија во дресот на турска Адана Демирспор. Балотели беше изваден од игра, тоа не му се допадна, збесна,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img