December 6, 2022, 12:18 pm

СРЕЌА

Ова е најсреќната личност на светот: Добила милиони на лото два пати во ист ден

Една 64-годишна жителка на Флорида, САД, можеби е најсреќната личност во светот. Таа имала два добитни тикети за лотарија и со нив добила две награди од 2 милиона долари во еден ден. Сузан Фитон имала два тикети со исти броеви,...

Кои луѓе се посреќни, оние со повеќе пари или повеќе време?

Немам сега време за тоа или немам доволно пари за да го купам тоа. Две фрази што често пати ги слушаме или изговараме, но дали некогаш сме го поставиле прашањето – што е поважно времето или парите? Некои ќе...

Еве каде да ја чувате орхидејата за да ви донесе среќа

Орхидејата е едно од најубавите растенија што можете да ги одгледувате во вашиот дом. Потсетува на љубов и нежност, а се верува дека орхидејата е една од водечките амајлии за женска среќа. Според народното верување, се смета дека ова...

Порака од Бога: Што навистина означува кога ќе најдете монета на улица?

Дали сте забележале дека многу почесто наоѓаме монети на улица отколку хартиени пари? Ова не е без причина! Исто така, бројот на пронајдената монета означува нешто. Наоѓањето пари на улица, дури и ако тоа биде најмалку вредна монета, е поврзано...

ВИКЕНД XOPOCKOП: Два знаци ќе имаат причина плус да бидат среќни за Велигден

ОВЕН Драги Овни, ќе бидете многу убаво расположени за време на викендот и нема дилема во тоа. Ѕвездите ќе ви бидат во прилог за време на викендот и поради тоа ништо нема да може да ви го расипе расположението. За...

(Видео) Дeфинициja на CPEЌA: Boзач нa квaд зa влaкнo cпacи живa глaвa и тoa co caлтo

Арогантниот возач возел без кацига и при тоа не гледал пред себе.Затоа што ако го сторил тоа, тешко дека ќе му се случеше да удри во автомобилот пред него. А, како се „заковал“ тоа е посебна приказна. Човекот удрил во...

На cpeќaтa нa дeцaтa и нeмa кpaј: Пoжapникapитe гo дoнecоa Дедо Мраз на Дeтcкaтa клиникa

Дедо Мраз со помош на пожарникарите од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје денеска дојде да ги израдуваа децата хоспитализирани на Универзитетската клиника за детски болести.Точно во 9 часот, возачот на противпожарното возило ги вклучи сирените во чест...

E oвa e cpeќa: Зeмjoдeлeц вo кaл нaшoл диjaмaнт, од цeнaтa ќe ви ce cвpти вo глaвa

Земјоделец од Индија преку ноќ се збогатил откако на земјата што ја изнајмил пронашол дијамант од 14,98 карати. Лакан Јадав (45) минатиот месец започнал да работи под наем на земјиште во Мадја Прадеш за околу 200 рупии (околу 2,7 долари),...

(Видео) Жена тaнцyвa oд cpeќa пo ycпeшнo интepвjy зa paбoтa

За многимина, 2020 беше година исполнета со тешкотии и многу проблеми. Но, безбедносните камери неодамна ни ја покажаа среќата на една жена од САД по нејзиното успешно интервју за работа. Станува збор за 21-годишната Калаја Џоунс која ја покажува својата...

ТОПЛИ ЕCЕНСКИ ПРОМЕНИ BО ДОМОВИТЕ: Среќата е во малите работи

Мораме да признаеме дека кога станува збор за декорирањето во домот, сите ние обожаваме да имаме барем едно меко и удобно ќоше каде што можеме да се склопчиме кога ќе почнат студените денови. Есента е време за уживање во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img