August 18, 2022, 7:53 am

срцева болест

Најчеста причина за смрт во Македонија и како да ја спречиме

Срцевите заболувања се причина број 1 за смрт во Македонија. Еден од најголемите придонесувачи за оваа статистика е недостатокот на посветеност на здрав начин на живот на срцето. Вашиот животен стил не е само најдобра одбрана од срцеви заболувања, туку...

Пpeтceдaтeлoт нa Танзанија кoj иcчeзнaл oд jaвнocтa, пoчинaл oд нaвoднa cpцeвa 6oлecт

Претседателот на Танзанија Џон Помбе Магуфули, кој долго време негираше дека Ковид-19 претставува закана за неговата земја, почина по мистериозно двонеделно заболување, пренесува Фајненшл тајмс. 61-годишниот Магуфули исчезна од очите на јавноста на 27 февруари, предизвикувајќи шпекулации дека се заразил...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img