столе димитриевски

Два шпански клуба заинтересирани за Столе Димитриевски

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски имаше одлични настапи на Европското првенство. Иако прими осум гола, на трите натпревари кои ги одигра Македонија на овој собир, покажа дека брани во одлична форма и беше еден од најдобрите поединци на селекторот Ангеловски...

Бpaвo мajcтope: Столе Димитриевски нajдoбap гoлмaн нa Евро 2020

И покрај двата порази на Македонија од Австрија и Украина, мора да се произнае дека Столе Димитриевски беше одличен на голот, а доказ за тоа е и статистиката. Димитриевски статистички е најдобриот голман до сега на Евро 2020 со 11...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img