December 6, 2022, 10:34 am

странски државјанки

Штo ce cлyчyвa вo Тeтoво? – зa дeвeт мeceци 124 cтpaнcки дpжaвjaнки пpивeдeни зa нeлeгaлeн пpecтoj

За девет месеци откриени се 124 странски државјанки кои нелегално престојувале и работеле пред се во угостителски објекти во тетовскиот регион. Жените се претежно од  соседни земји, но и од подалечни држави. Откриени се во редовните активности што ги презема...

He им дoaѓa пaмeт: 3aтвopeн yгocтитeлcки oбjeкт вo тетовско, пpивeдeн coпcтвeникoт и тpи cтpaнcки дpжaвjaнки

Ноќеска (22 февруари) околу 00.40 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода А.А.(30) од тетовско Боговиње, чиј угостителски објект во с.Жеровјане работел по дозволеното време и во него престојувале 13 гости и шест странски државјанки. А.А....

Чeтиpи дpжaвјaнки од Албанија и Кocoвo пpивeдeни пopaди нeлeгaлнa paбoтa вo гocтивapcки лoкaл

Четири странски државјанки утрово се приведени во полициска станица под сомнение дека нелегално работеле во угостителски објект во близина на Гостивар. Според СВР Тетово, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар спроведеле акциска контрола утрово околу 1:30 часот во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img