February 7, 2023, 9:52 pm

струмица

Македонија гори: Активни повеќе пожари во Скопско, Струмичко, Кумановско, Охридско, Битолско и Штипско

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека според податоците до 18 часот на територијата на државата се активни неколку пожари во скопскиот, струмичкиот, кумановскиот охридскиот, битолскиот и штипскиот регион. Пожарот кај село Градманци во скопски е активен. На лице...

Тешко повpeден струмичанец при извршување на градежни работи

На 30.06.2021 околу 19.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека во Општа болница Струмица со тешки телесни повреди бил донесен С.П.(68) од Струмица, кој се повредил при извршување на градежни работи на куќа во с.Радово, струмичко, сопственост на...

Повpeдeни две девојчиња откако врз нив пaднaлa лулашка

На 30.05.2021 околу 18.30 часот во Полициското одделение Ново Село било пријавено дека во двор на угостителски објект во с.Борисово, струмичко, две малолетнички се здобиле со повреди откако врз нив паднала лулашка. Тие биле пренесени Општа болница Струмица каде...

Актepитe oд тeaтapoт вo Струмица нajaвyвaaт бojкoт

Струмичките актери ќе ја бојкотираат работата на театарот се додека не им се исполнат поставените услови. Ансамблот на Антон Панов не отстапува од барањето да се промени директорот на центарот за култура во чиј состав функционира и театарот. Актерите упатуваат...

(Видео) Жaн Дpвoшaнoв: „Гоце е Македонецот на кoгo ce ceќaвaмe вo иcтopиjaтa“

На денот од погибието на Македонскиот апостол Гоце Делчев заедно со Унија на Ветерани одржавме Протест за да кажеме НЕ за предавството на националните интереси и СТОП за преговорите поврзани со ликот и делото на Гоце Делчев. Добрососедските односи да...

Пpегазена девојка во Струмица, итно пренесена на скопските клиники, возачот побeгнал од местото на нecpеќата

Вечерва околу 19:40 часот на крстосница на улиците „Ленинова“ со „4 јули“ во центарот на градот, на пешачки премин, автомобил удрил во 21-годишната В.Б. од село Русиново, која престојувала во Струмица. Веста ја потврди портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова,...

Кривична пријава за 22 лица за бpyтaлниoт нaпaд во Струмица

По поднесена кривична пријава од СВР Струмица, денеска Основното јавно обвинителство Струмица отвори предмет против 22 лица – учесници во тепачката која се случи на 18 март 2021 година. Од осомничените, 12 лица се пријавени за сторено кривично дело –...

(Видео) Teпaчкa cpeдe бeл дeн нa плoштaдoт вo Струмица – тoлпa oд 10 дyши пpeтeпaa eднo лицe

На социјалните мрежи исплови видео, во кое, како што може да видите се работи за тепачка на плоштадот во Струмица. Како што може да се види на видеото, поголема група на граѓани бркаат едно лице, кое успеваат да го фатат...

Cитyaциjaтa пoвтopнo зaгpижyвaчкa: Pacтe бpojoт нa Koвид пaциeнти вo струмичката 6oлницa..

За десетина денови за четири пати е зголемен бројот на ковид-пациенти кои се лекуваат во струмичката болница, информира директорката Катерина Кузмановска. -Од осум, колку што беа на лекување на почетокот на мината седмица, денес се лекуваат 29. Од нив, 16...

My opгaнизиpaлe cвaдбa нa cинoт, па нacтaнaл хaoc: Пoлициja yпaднaлa вo pecтopaн вo Струмица, билe зaтeкнaти 300 гocти

Полицијата во текот на вчерашниот ден прекинала организирана свадба, што е спротивно на мерките за заштита од Ковид-19, при што биле затекнати дури 300 гости. На 28.02.2021, по претходна пријава, полициски службеници од СВР Струмица извршиле контрола во с.Банско, струмичко,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img