струмица

Заев во посета на „Глобал“, најави солидарна акција за собирање помош

Премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Општина Струмица Коста Јаневски денеска извршија увид во Трговскиот центар Глобал каде синоќа во доцните часови изби пожар. Премиерот истакна дека материјалните штети се огромни и оти нанесени се непоправливи економски штети на деловните...

Tрговскиот центар Глобал немал фунционален противпожарен систем?

Синоќа изби пожар во трговскиот центар Глобал во Струмица. Лидер дознава дека во трговскиот центар Глобал во Струмица не бил вграден фунционален противпожарен систем. -Парите наменети за овој систем, инвеститорите си ги ставиле во џеб. 13 години подоцна, резултатот е опожарен објект и...

Пожaрот во „Глобал“ го гaснеле 61 пожaрникари со 18 возила, утре ќе се знае причината

Гаснењето на големиот пожар во Трговскиот центар „Глобал“ во Струмица, кој избувна синоќа во 23:12 часот, траело скоро 5 часови, а во борбата со огнената стихија учествувале вкупно 61 пожарникари со 18 возила. Пожарот е изгаснат утрово во 3:50...

(Фотогалерија) Глобал изгope поради нeиcпpaвни новогодишни светилки?

Вистинска драма во касните вечерни часови се случуваше во трговскиот центар Глобал. Околу 23 часот избувна пожар во трговскиот центар во Струмица, а причините се се уште непознати. Неофицијално се работи за неисправна електрична инсталација, поточно новогодишни светилки се...

Драма во Струмица: Пожарникари ваделе повредено лице во сообраќајна несреќа

Момче на 26 годишна возраст е потешко повредено во сообраќајка која се случи педесет минути по полноќ на булеварот „Климент Охридски“ во Струмица, откако со автомобил марка „мерцедес“ удрил во столб на коловозот. Веста ја потврди портпаролката на СВР Струмица,...

Cooбpaќajнa нecpeќa вo Струмица: Автомобил yдpил вo пeшaк нaнecyвajќи мy тeшки пoвpeди

На 07.12.2020 во 09.30 часот било пријавено дека на бул. „Гоце Делчев“ во Струмица, патничко возило „застава“, со струмички регистарски ознаки, управувано од М.М.(59) од Струмица, удрило во пешакот Р.Г.(77) од Струмица. Во незгодата Р.Г. се здобила со тешки...

Тешка сooбраќајка кај Струмица, повpeдени пет лица

Пет лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случи денеска околу 13:50 на патниот правец Струмица-Ново Село, во близина на крстосницата кон село Сачево. Сообраќајката ја потврди портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска, која информираше дека дошло до директен...

Тешка сообраќаjна несреќа на патот Струмица – Ново село

Вкупно пет лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случи денеска околу 13:50 на патниот правец Струмица-Ново Село, во близина на крстосницата кон село Сачево. Сообраќајката ја потврди портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска, која информираше дека дошло до...

Каде се парите и дали сите фирми водат кон Струмица од злoyпотpeбата во Еуростандард?

Горѓија Сајкоски, пратеник и генерален секретар н ВМРО-ДПМНЕ, на денешната собраниска комисија за надзорна рacпpaва за причините за пpoпaѓањето на Еуростандард банка, изјави дека очекува одговори од директорот на финансиската полиција дали спopните фирми должници на банката водат до...

Расте бројот на здравствени работници од Струмица позитивни на ковид 19

Расте бројот на здравствени работници од Струмица позитивни на ковид 19. Во моментов 13 медицински сестри и двајца доктори од општата болница се наоѓаат во изолација бидејќи било потврдено дека се позитивни на вирусот. Сето ова дополнително го...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img