February 6, 2023, 3:28 am

струмица

СВЕДОК: Заев ми бараше по едно евро за него, црквата и партијата

Триста илјади евра поткуп или по три евра повеќе за секое евро барал Зоран Заев за земјиште од 100.000 квадратни метри од бизнисменот Иван Николов Сачевслиев. Едно евро за Заев, едно за црквата, едно за партијата СДСМ. После тие...

МИЦКОСКИ СО ПОРАКА ДО СДСМ:Да се избегне девијантно однесување и насилно донесување на Законот за јазици

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа. Ова денеска од Струмица го соопшти претседателот...

ГРУЕВСКИ: Ќе продолжиме да создаваме проекти и да работиме за граѓаните, ја имаме само Македонија во нашата агенда

Се стремевме кон раст и развој за нашата земја. Се стремевме да реализираме проекти и услуги и да ја заштитиме нашата земја. Што и да прават, да фрлаат кал на нас, да измислуваат лаги за нас и да генерираат...

БАЈРАКТАРОВ: Јас ја сакам Струмица и ја гледам Струмица како европски град во перспектива, без проблеми од 19-от век

Оралниот хирург Марјан Бајрактаров кој извонредно успешно се снаоѓа и во угостителството, потомок на угледно и почитувано струмичко лекарско семејство, конечно, ако така може да се каже, се кандидираше за прв човек на Општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ. Во разговорот за...

УЖ НА ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА СО ВЕЛИГДЕНСКА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Насмевка на детските лица, топлина во нашите души

Унија на жени ВМРО ДПМНЕ Струмица , со хуманитарна акција по повод големиот христијански празник Велигден. Унијата на жени ВМРО ДПМНЕ Струмица донираше детски играчки, и им го честита Велигден на дечињата во ПОУ„Св. Климент Охридски“ Ново Село. https://www.youtube.com/watch?v=Xj5PKdQMO-8

Струмица ја пречекува иконата Богородица Брзопомошница

На градскиот плоштад во Струмица почна церемонијата за пречек на иконата Пресвета Богородица – Брзопомошница, подарок од светогорскиот манастир Свети Дохијар и игуменот Григориј за струмичката епархија. Според црковните лица, автентичната копија на чудотворната икона ќе биде пречекана на плоштадот...

НОВ ФИНАНСИСКИ СКАНДАЛ ВО ОПШТИНА СТРУМИЦА: Незаконски „испумпани“ буџетски пари на фирмата на синот на Цветанка Ивановска, поранешната пратеничка на СДСМ

За криминалните зделки кои се спроведуваат во општина Струмица, а со амин на градоначалникот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, медиумите досега многупати пишуваа, а за некои од нив јавното обвинителство води и истражни дејствија. Истрага за изборен криминал, злоупотреби на Заев...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img