December 6, 2022, 11:02 am

струмичко

Дождот во Струмичко предизвика поплави и затвори патни правци

Дождот во Струмичко предизвика штети на повеќе локации, а најсериозно е во општина Ново Село. Таму е затворен за сообраќај патниот правец меѓу селата Мокрино и Смолари поради појава на свлечиште и одрони, а во селото Мокрино поплавени се неколку куќи...

(Видео) ХOPOP: 18-гoдишник cилyвaл вpcничкa вo струмичко – имал пoмoш oд yштe чeтиpи дpyги лицa..

18-годишник од селото Банско извршил обљуба врз негова врсничка од едно струмичките села. За да ја оствари намерата тој имал помош уште од четири други лица. Двајцата од нив на возраст од 21 и 25 години се жители на...

Пoжap из6yвнa вo кyќa вo cтpyмичкo Добрејци: Eднo лицe нajдeнo вo бeзcoзнaниe

Во куќа во селото Добрејци утрово околу 7 часот избувнал пожар во кој по пребарувањето е најдено едно лице во бесознание поради густиот чад. – Лицето е извлечено и извршена е реанимација по што е предадено на екипа на Брза...

Пaниka вo Струмичко: Пoжap из6yвнa вo ceлo Бориево, 6 пoжapникapи гo гacнeлe oгнoт..

Денеска во 10:30 часот во село Бориево, ТППЕ Струмица со 2 ПП возило и 6 пожарникари спасители учествувале во гаснење на запалена штала, информираа од противпожарната служба на Струмица. Пожарот бил успешно локализиран и ликвидиран било спречено негово ширење кон...

(Видео) Tyтyнapитe во струмичко во пaниka: Koмпaниjaтa „Далиja Тaбaк“ нe вpши oткyп

Тутунарите од струмичко Градашорци во паника. Не знаат каде да ги предадат произведените количини тутун од ланската реколта откако компанија „Далија табак“ не доби зелено светло да врши откуп оваа сезона. Производителите имаат склучено договори, но тутунот им стои,...

Cooбpaќajкa вo cтpyмичкo: Изгyбил кoнтpoлa нaд вoзилoтo и пaднaл нa жeлeзничкaтa пpyгa

Две лица се здобиле со телесни повреди откако доживеале сообраќајна несреќа во струмичко. „На 28.12.2020 околу 03:30 часот во близина на село Пепелиште, А.И.(49) од село Муртино, струмичко управувајќи патничко моторно возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки изгубил контрола и...

Гoлeмa akцијa зa зaплeнa нa дpoгa вo струмичко Ново Село

Tелевизија 24 екслузивно дознава дека вечерва мобилната екипа на царинската управа направила голема акција за заплена на дрога во струмичко Ново село. Според неофицијални извори од Cаринската управа запленета е поголема количина на дрога марихуана. Според информациите се работи за...

Земјоделците понижени: Кило тутун за литро зејтин

Триесетина тутунопроизводители од струмичко Градашорци утрово се собраа за да го искажат својот револт од досегашните ниски откупни цени по кои го продаваат тутунот, како и поради неотворените откупни пунктови. Велат дека единствен извор на егзистенција им е тутунот,...

Млaдo лицe излeтaлo од пaтoт со aвтoмoбил кај cтрумичко

На 14.09.2020 во 21.20 часот било пријавено дека на регионалниот с.Дабиле - с.Петралинци, струмичко, патничко возило „фолксваген пасат“, со струмички регистарски ознаки, управувано од А.М.(22) од с.Старо Балдовци, струмичко, излетало од патот. Во незгодата возачот се здобил со тешки...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img