August 19, 2022, 12:28 am

студентски билет

Известување од ЈСП: Пpoдoлжeн poкoт зa кopиcницитe нa гoдишeн cтyдeнтcки билeт зa бecплaтнo кopиcтeњe нa jaвeн пpeвoз

ЈСП ги информира корисниците на годишен студентски билет за бесплатно користење на јавен превоз дека рокот за продолжување на важноста на билетот повторно е продолжен, односно ќе трае до 31.03.2021 година. До тој термин, сите студенти кои ги исполнуваат условите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img