October 1, 2022, 9:10 am

Суд

И пoкpaj зeлeнoтo cвeтлo oд обвинитeлcтвoтo, Мијалков ocтaнyвa вo пpитвop

Судот одлучи поранешниот шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, да остане во притвор, откако Кривичниот совет во Основниот кривичен суд во Скопје, одби да ја замени меркат апритовор со понудената парична гаранција од 10, 8 милиони...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img