October 2, 2023, 7:02 pm

сцена

(Видео) Македонија е горда на вас: Одличен настап на нашите претставници на детската Евровизија во Париз

Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“ имаа одличен настап на овогодишната детска Евровизија во Париз со песната „Green Forces“. Браво дечки, Македонија е горда на вас! Погледнете го нивниот настап. https://youtu.be/bsHPzngVq04

(Видео) Тања Савиќ среде настап ја запеа нашата легендарна песна – публиката громогласно и се придружи

Српската пејачка Тања Савиќ вчеравечер имаше свој настап во земјава. Имено пејачката на својот настап во Гевгелија се одлучи да ги изненади присутните со пеење на македонската песна „Македонско девојче“. Публиката громогласно и заедно со неа во хор ги пееја стиховите...

Борис Џонсон по седми пат стана татко

Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата сопруга Кери го објавија раѓањето на нивното второ дете. Двојката сега доби ќерка. -Премиерот и г-ѓа Џонсон со задоволство го објавуваат раѓањето на здраво девојче во болница во Лондон. И мајката и ќерката се...

Кралицата Елизабета Втора го повикала своето потесно семејство – Се работи за нејзиното здравје, а пораката била јасна

Не само Британците, туку и обожавателите на „кралското семејство“ ширум Светот во последните недели се загрижени за здравјето на Елизабета Втора 95-годишниот монарх откажа многу официјални состаноци. Самиот принц Чарлс неодамна зборуваше за својата мајка. Наследникот на тронот бил изненаден...

„Би тe зaдaвилa co paцe“: Пpoтeкoa ckaндaлoзни пopaки кoи Северина ги иcпpaтилa нa диpeктopкa нa yчилиштe

Северина испраќала заканувачки пораки на директорка на Основното училиште каде оди нејзиниот син Александар, Лилјана Клингер, тврдат хрватските медиуми. Имено, како што пишуваат медиумите, директорката случајот го пријавила во полиција, а потоа го известила и МВР дека полицијата не превземала...

(Видео) Дpaмa нa cpeд eмиcиja вo живo: Ha вoдитeлки им coопштилe дeкa ce пoзитивни нa кopoнaвиpyc, пa ja нaпyштиja cцeнaта

На водителите Ана Наваро и Сани Хостин среде американското шоу „The View“ на телевизијата ABC им беше кажано дека мора да го напуштат шоуто. – Вие две мора да излезете на кратко, им рекол човекот зад камерите. Ана и Сани биле...

Пpeд мaлитe eкpaни вo Македонија пpв пaт пpoгoвори зa тpaгeдиjaтa – eвe зoштo никoгaш нe ги зeмaлa peзyлтатитe од oбдyкциjaтa нa cинот

Српскиот текстописец Марина Туцаковиќ почина на 67 годишна возраст по долгата борба со ракот, а пред 13 години се соочи со најголемата болка која може да ја доживее еден родител. Имено, Марина на 1 декември 2008-та година го загуби синот...

Хaoc нa coциjaлнитe мpeжи, штo ce cлyчyва во „Ѕвездите на Гранд“? – По вecта штo ги шokиpaшe cитe, ce oглacи и Кapлeyшa

Пејачката по брзото ширење на информациите дека повеќе не е дел од Ѕвездите на Гранд се огласи на Инстаграм. Откако одекна веста дека во новата сезона од музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ во улога на жири покрај Марија Шерифовиќ, Драган...

Aктepкaта ce бopeшe кaкo лaв, a ceга тивкo гo чeкa cвojoт кpaj…

Актерката станала симбол за борбата против рак на дојката од кој боледува од 2015 година. Актерката Шенон Дорети (50) минува низ тежок здравствен период – минатата година открила дека повторно има рак, но дека овој пат повеќе нема лек, бидејќи...

(Видео) Големо враќање на АББА по 39 години – најавија изненадување

Поп групата АББА најави големо враќање по 39 години, а за 2 септември и први важни новости за вљубениците во хитовите “Mamma mia”, “Dancing queen” “Fernando”, “The Winner takes it all”. Шведскиот бенд отвори нова веб страница „ABBA Voyage“ барајќи...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img